Kometa zničila Hradec osmi góly. Východočeši nevyhráli v Brně od návratu do extraligy

Hokejisté brněnské Komety deklasovali ve třetím semifinálovém duelu extraligy Hradec Králové 8:0. Východočeši prohráli v moravské metropoli už deváté utkání v řadě. Domácí hokejisté se v sérii hrané na čtyři vítězné duely ujali vedení 2:1 na zápasy. Hattrickem se zaskvěl obránce Ondřej Němec.

Obránci Brna Ondřej Němec a Jakub Krejčík se radují z gólu do hradecké branky

Obránci Brna Ondřej Němec a Jakub Krejčík se radují z gólu do hradecké branky | Zdroj: ČTK

Kometa vstoupila do utkání aktivně a snažila si v domácím prostředí vytvořit tlak, hosté však hned od úvodu ukazovali, že chtějí hrozit zejména z rychlých protiútoků. Bezbrankový stav se změnil v 8. minutě, kdy se po závaru před Rybárem dostal k puku obránce Němec a střelou od mantinelu posunul svůj tým do vedení. Vyrovnat mohli Bednář se Šimánkem, Čiliak však přečíslení dva na jednoho se štěstím vyřešil.

V 17. minutě se domácí už radovali z druhé trefy, rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa viděli situaci jinak. Puk po zakončení Vojtěcha Němce nepřešel brankovou čáru.

Jihomoravany to ale dlouho mrzet nemuselo. Dočekalova šance na konci první třetiny sice ještě gólem neskončila, ve 22. minutě se ale již v přesilové hře prosadil Erat. V jedné z mála hradeckých šancí mohl snížit Jarůšek, Čiliak však byl připravený.

V 29. minutě se prosadil podruhé v zápase obránce Němec a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Ještě ve druhé třetině navíc Rybára překvapil přesnou střelou nad rameno pod horní tyč Hynek Zohorna a bylo jasné, že do vedení v sérii půjde Kometa.

Ve třetí třetině dostal v brance hostů šanci Kacetl, hned z první střely ale inkasoval, když jej překonal Nečas. Vzápětí byl vyloučen Köhler a Kometa vedla již 6:0. Eratovu střelu tečoval Zaťovič a připsal si stejně jako Erat první gól v play off.

Ze strany domácích to však zdaleka ještě nebylo všechno, o další branku se postaral obránce Gulaši při hře čtyři na čtyři. Hradec poté mohl snížit v krátké přesilovce pět na tři, Čiliaka však o čisté konto nepřipravil. Naopak při následné klasické přesilovce se do brejku dostal Ondřej Němec a završil hattrick.

Oba barážové duely dospěly do nájezdů

Ve třetím kole baráže se proti sobě poprvé postavily extraligové a prvoligové celky. Oba duely dospěly shodně do samostatných nájezdů. V Karlových Varech lépe zvládli dovednostní disciplínu hosté z Pardubic. Ti v zápase nejprve vedli o dvě branky, ale ve druhé třetině měli stejné manko. Nakonec se jim ale povedlo vyrovnat.

V Jihlavě se představily dva nejlepší celky uplynulého ročníku druhé nejvyšší hokejové soutěže. Po nájezdech nakonec slavila Dukla, která tak zůstává v čele barážové tabulky. Hosté sice Vlčkem šli v úvodu poslední dvacetiminutovky do vedení, ale zásluhou Kajínka se domácím podařilo vyrovnat. Filip Seman pak rozhodl v rozstřelu.

Semifinále hokejové extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – Mountfield HK 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. O. Němec, 22. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič), 29. O. Němec, 37. H. Zohorna (Mallet), 43. Nečas (H. Zohorna), 46. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 48. Gulaši (J. Krejčík), 52. O. Němec. Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Dietz (H. Králové) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Brno: Čiliak – O. Němec, J. Krejčík, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Dočekal, Čermák, Vincour – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.
Hradec Králové: Rybár (40. Kacetl) – Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Vydarený, Pláněk, Čáp – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Picard, T. Knotek, Jarůšek – Šimánek, Dragoun, Köhler – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Baráž o hokejovou extraligu – 3. zápasy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Flek (Mikulík, T. Rachůnek), 22. Tuominen (Tomeček, Rýgl), 25. Flek (Gríger, O. Beránek), 31. Flek (Gríger, O. Beránek) – 12. J. Sýkora (M. Kaut), 18. Schaus (Trončinský, Rolinek), 49. P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 55. Schaus (Trončinský, P. Sýkora), rozh. sam. náj. Tomášek. Rozhodčí: Šír, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3 105.

Karlovy Vary: Závorka (od 2. sam. nájezdu Honzík) – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Pardubice: Martin Růžička – Čáslava, Schaus, Chaloupka, Trončinský, Zajíc, Havlík, Ščotka, Trejbal – P. Hubáček, Špirko, P. Sýkora – Rolinek, Tomášek, Nahodil – M. Kaut, Starý, J. Sýkora – Panna, T. Kaut, Beran. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Kajínek (Bilčík), rozh. sam. náj. F. Seman – 42. Vlček (Hřebejk, Pýcha). Rozhodčí: Kubičík, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6 200 (vyprodáno).

Jihlava: Škarek – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Důras, J. Skořepa, Diviš – Jiránek, R. Hubáček, Anděl – Čachotský, F. Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl. Trenéři: Vlk, F. Zeman a Ujčík.
České Budějovice: Kváča – F. Novák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák, Pajič, Chovan – Fronk, Rob, Dostálek – Vlček, Vak, Hřebejk – Babka, Škoda, Šulek – Guman. Trenéři: Stavjaňa, Štrba a R. Turek.

ČTK, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít