Kometa znovu neinkasovala, Sparta zdolala Liberec

Hokejisté Komety Brno podruhé v řadě dokázali uhlídat soupeřovy útoky a pro brankáře Hoviho tak zařídili druhé čisté konto. Z Plzně si v 11. kole vezou tři body za výhru 3:0. Sparta po sérii neúspěchů otočila zápas s Libercem a vyhrála 3:2 v prodloužení. Třinec porazil Slavii 5:3 a vede o skóre před Č. Budějovicemi.

Hráči Komety se snaží překonat plzeňského brankáře Salfického

Hráči Komety se snaží překonat plzeňského brankáře Salfického | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Herně vyrovnaný duel rohodl gólman Sasu Hovi, který vychytal druhou nulu v řadě a skvělými zákroky otupil velký nápor domácích z úvodu zápasu. Dušana Salfického v plzeňské brance překonali v první třetině Zubíček a Hruška, jeho náhradníka Halmošiho ve třetí části prostřelil Balej.

Branky a nahrávky: 10. Zubíček (Dopita), 20. R. Hruška (Balej), 45. Balej (Kvapil, Stehlík). Rozhodčí: Minář, Smitka - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 4725.

00:00 / 00:00

Souhrn zápasů 11. kola Tipsport extraligy

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Liberec vedl na Spartě 2:0, když Kudrna a Nedvěd dokázali potrestat dvě z mnoha chyb domácího celku. Sparta ale využila slabší chvíle gólmana Pince, který za svá záda pustil nejprve střelu Hromase a necelé tři minuty před koncem třetí třetiny i nahození Treilleho. Vítězství pak domácím vystřelil ve čtvrté minutě nastavení Petr Ton.

Branky a nahrávky: 36. Hromas (Broš), 58. Y. Treille (Ton, Vykoukal), 64. Ton (Broš) - 18. Kudrna (Moravec, Dušek), 35. Nedvěd (Kudrna). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Broš (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5223.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Lépe vstoupili do utkání Západočeši, když likvidační zákrok Köhlera potrestal gólovou tečí Noskovy střely Melenovský. Berani vyrovnali v poslední minutě úvodní části rovněž v přesilovce zásluhou Rachůnka. Energie využila na začátku prostřední třetiny další početní výhodu. Úspěšným střelcem byl Nosek. I tentokrát však zlínští odpověděli – v polovině zápasu dorážel z blízka Vlach. Obrat dokonali domácí ve třetí části, když třetí gól vsítil v přesilovce Důras. V závěru ještě navýšil zlínské vedení dvěma góly Balštík a hostující Zeťovič už jen korigoval na konečných 3:5.

Branky a nahrávky: 20. I. Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Roman Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Sivák), 56. Balaštík - 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5, navíc Köhler (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 4221.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Po opatrnějším začátku domácí přidali na důrazu a trápili soupeře rychlými akcemi. Nezapomněli ani na góly. Budějovickou naději na body uťala v závěru utkání série vyloučení. Litvínov díky trefám Kracíka, Jánského a Kubinčáka vyhrál 3:1.

Branky a nahrávky: 28. Kracík (Trávníček), 31. Jánský (Lukeš, V. Hübl), 42. Kubinčák (Jenáček, Švarný) - 38. Snopek (Gulaš, Vydarený). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 4128.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

O výsledku zápasu rozhodovaly pouze góly z přesilových her. Domácím zajistil vedení ve 25. minutě od modré čáry pálící Marušák. Hosté, kteří dlouho hledali recept na s jistotou chytajícího Schwarze, odpověděli na začátku třetí třetiny stejnou mincí. Přesně mířil Trnka. V 53. minutě pak dokončil obrat po střele Káni dorážející Húževka.

Branky a nahrávky: 25. Marušák (Pabiška, Macho) - 43. Trnka (Burger), 53. Húževka (Káňa). Rozhodčí: A. Jeřábek, Lacina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 3390.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Třinečtí dokázali bodovat už podeváté za sebou a to je vyneslo do čela tabulky Tipsport extraligy. A zase došlo na tradiční zápasový scénář Slezanů. Slavia totiž v utkání dvakrát vedla, jenže Třinec dokázal vývoj otočit ve svůj prospěch třemi brankami v řadě v prostřední části hry. Definitivní pojistku třineckého vítězství zaznamenal z trestného střílení Martin Růžička.

Branky a nahrávky: 12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (M. Růžička, Zíb), 54. M. Růžička z trestného střílení - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, V. Růžička). Rozhodčí: Blecha, Fraňo - Charvát, Bejček. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 3978.

Aleš Procházka, Pavel Petr, Radim Sajbot, Robert Štach, Vladislav Janouškovec, Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít