Konečně zápas. Týdny trénování hokejové reprezentanty nebavily

Hokejová reprezentace dnes nastoupí k prvnímu přípravnému utkání před květnovým mistrovstvím světa. Pro hráče bude zápas s Německem příjemným zpestření dlouhého tréninkového období. Celkem Češi odehrají do MS devět přípravných zápasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová reprezentace, hokej, trénink, Jakub Krejčík | Foto: Filip Jandourek

„Počítali jsme to a je to kolem měsíce, nikdy jsem takovou pauzu neměl. Nějaké herní situace v tréninku jsou, ale nikdy to nenahradí zápas. Tréninky už každého nebaví, chce hrát zápasy. To je lepší než furt trénovat,“ těší se na dnešní duel s Německem Jakub Krejčík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou reprezentaci navštívil před prvním přípravným zápasem reportér ČRo Petr Kadeřábek

Obránce Örebra hrál ve švédské lize naposledy soutěžní utkání 12. března. Od té doby se udržoval v kondici nejprve sám a pak na kempech národního týmu. To samé se dá říct o většině českých, ale i německých hokejistů, kteří proti sobě dnes nastoupí.

„Pro oba týmy to bude začátek po pauze. Doufám, že to bude ke koukání. Oba týmy mají kvalitu, takže něco ukážeme,“ věří Jakub Krejčík, že se diváci v Ústí nad Labem dočkají kvalitní hokejové podívané, už jen proto, že se v tomto severočeském městě národní tým představí vůbec poprvé od roku 2007.

Neznámé prostředí to ale pro hokejisty aktuálního výběru trenéra Vůjtka nebude. Minimálně v mládežnických kategoriích tu hráli všichni.

Čeští hokejisté nastoupí v přípravě proti Německu. Není slabých soupeřů, připomíná trenér Vůjtek

Číst článek

Jakub Krejčík má navíc i jednu seniorskou zkušenost. „Hrál jsem za Ústí sedmý zápas finále první ligy. Ještě s Tomášem Hertlem jsme tu tehdy byli ze Slavie. Tenkrát to nedopadlo.“

Zápas s Německem začne v 18 hodin. Přímý přenos celého utkání uslyšíte v Českém rozhlasu Sport. Naladit ho můžete na našem webu, digitálně v DAB, nebo pomocí mobilní aplikace iRadio. Radiožurnál zápas přiblíží v reportážních vstupech.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme