Kotalík se v extralize uvedl gólem, v čele je Plzeň

Aleš Kotalík dal hned při svém prvním startu v Tipsport extralize gól. Hokejisté Českých Budějovic i díky němu porazili v 9. kole Vítkovice 4:2. Do čela tabulky se navzdory prohře v Třinci po prodloužení vyhoupla Plzeň, která má 15 bodů stejně jako Zlín a Kladno.

Nová posila Českých Budějovic - Aleš Kotalík | Zdroj: ČTK

Do sestavy žádného celku NHL se Aleš Kotalík pro tento ročník nevešel, že bude platný pro České Budějovice ale prokázal už po třech minutách utkání s Vítkovicemi. V tu chvíli vstřelil úvodní branku, na kterou ještě hosté zareagovali. Z jihu Čech si ale nakonec stejně odvezli porážku, a to v poměru 2:4.

Novým lídrem soutěže jsou hokejisté Plzně, přestože v Třinci získali jen bod. Vítězství v prodloužení zajistil úřadujícím mistrům kapitán Jan Peterek.

Nedaří se stále Slavii ani Karlovým Varům. Červenobílí podlehli na vlastním kluzišti Pardubicím 1:2, Západočeši prohráli v Brně s Komnetou 2:3. V posledním utkání zvítězila Sparta ve Zlíně 2:0.

Výsledky:
HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0), HC Mountfield Č. Budějovice - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:1, 3:0, 0:1), HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít