Kouč Jandač vezme do Ruska i Jordána, který v KHL moc nehraje. Chceme mu pomoci, vysvětlil

Za národní tým odehrál tři mistrovství světa i nedávný Světový pohár. Na klubové úrovni v Kazani ale hokejový obránce Michal Jordán tolik prostoru v sezoně nedostává. Přesto dostal od reprezentačního kouče Josefa Jandače pozvánku na nejbližší turnaj v Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač, trenér české hokejové reprezentace | Foto: Filip Jandourek

„Není to o tom, že bychom chtěli točit sestavu jako spodní prádlo. Chceme tomu dát nějakou kostru a dát hráčům prostor,“ říká reprezentační kouč Josef Jandač.

Součástí té kostry hokejové reprezentace je Michal Jordán už dlouho. Z aktuální nominace je s 45 zápasy v národním dresu nejzkušenější. Teď pro něj bude Channel One Cup paradoxně turnajem, kde se má rozehrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kouč Josef Jandač nominoval na Channel Cup i Michala Jordána, který v Kazani příliš nehraje

„Někdy se to tak stává. Nějaké informace ohledně toho, proč nenastupuje, jsme měli. Teďka jeho zápasové vytížení není takové, takže je dobře, že si zahraje těžké zápasy. Nemáme tolik beků, abychom si dovolili takový komfort, že bychom mu v této situaci nepodali pomocnou ruku, “ vysvětluje trenér české reprezentace.

26letý zlínský rodák Jordán má zkušenosti z NHL, ale ještě během zářijového Světového poháru neměl jasno o angažmá. Pak zamířil do Kazaně a teď ho může těšit, že je kouči Jandačovi stále na očích.

„Je ještě v dobrém věku. Navíc jsme měli ještě pár kluků, které jsme sice chtěli vidět, ale bohužel pro zranění nemůžou nastoupit,“ líčí Jandač.

Na rozdíl od jiných evropských soutěží Kontinentální liga svůj program nezastaví, může se tak zdát, že nominovat někoho z KHL je komplikovanější. Trenér Josef Jandač ale ústupky dělat nechtěl a týká se to i Jordána.

Jandač nominoval tým na Channel One Cup, není v něm žádný nováček

Číst článek

„Těch kompromisů jsem musel udělat hodně už při minulé nominaci, a i teď. Kdybych stále dělal nějaké kompromisy, tak budeme hrát s mateřskou školkou, nebo s veterány. Nominoval jsem tedy hráče, které jsem chtěl.“

„V uvozovkách problémoví byli hráči Kazaně, která chtěla, aby se hráči připojili až v úterý – to se týká Sekáče a Jordána. Řekli jsme, že je nominujeme s tím, že chceme, aby byli na srazu v pondělí. Kdo v pondělí nebude na srazu, tak nepojede. Oni se pak na klubu domluvili, že pojedou,“ dodává Josef Jandač.

Ten pondělní sraz je přesně za týden. Příští čtvrtek pak odehraje hokejová reprezentace první zápas Channel One Cupu v Helsinkách proti Finům, na zbylá dvě utkání se přesune do Moskvy.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme