Kouč Patera do prvního tréninku Rytířů nezasahoval, důvěřuje kondičnímu trenérovi

Pavel Patera dnes poprvé předstoupil, v doprovodu svých asistentů Františka Kaberleho a Jiřího Kopeckého, jako trenér před tým kladenských Rytířů. Tradiční klub, hrající aktuálně druhou nejvyšší domácí soutěž, začal letní přípravu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavlu Paterovi bude na střídačce Rytířů asistova František Kaberle

Pavlu Paterovi bude na střídačce Rytířů asistova František Kaberle | Foto: Rytíři Kladno

„Všichni vidí, že jsem se obklopil dobrými lidmi. Komplet celou přípravu dělá Radim (kondiční trenér Jebavý, pozn. red.) a já se můžu věnovat dalším věcem. Trénování pak bude na nás, ale přípravu si všichni rozdělíme,“ říká nový kouč kladenských Rytířů Pavel Patera.

Na prvním tréninku čtrnáctky hokejistů tvořících současný kádr Pavel Patera ani jeho asistent František Kaberle nebyli. Hráče, kteří trénovali po tribunách okolo rozpuštěné ledové plochy, proháněl právě Radim Jebavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

První trénink Rytířů Kladno navštívil reportér ČRo Petr Kadeřábek

Trojice trenérů se připojila až při přesunu do nedaleké víceúčelové haly. Pavla Pateru doprovázel jako asistent František Kaberle, který byl v realizačním týmu potvrzen včera. Třetím členem trenérského štábu je Jiří Kopecký.

„Urodilo se to spíš na konci sezony. Když jsem se stal jednatelem, domluvili jsme se, že budeme s Frantou dělat mládež. Já útočníky, on beky,“ vysvětluje hlavní trenér. „Ze dne na den to skončilo tak, že jsme u áčka,“ dodává František Kaberle.

Ani do dalších herních činností se trenéři příliš nezapojovali. To se změní, až se hokejisté dostanou na konci června na led.

Patera s Kaberlem sice nemají příliš trenérských zkušeností, ale dohromady posbírali 9 titulů mistrů světa. „Dlouhá hráčská kariéra mi pomohla. Posledních x let jsem hodně věcí konzultoval s trenéry, tím jsem se připravoval,“ věří Pavel Patera.

Nabrané zkušenosti bude chtít bývalý skvělý centr využít, aby v roli hlavního trenéra dostal Rytíře zpět do extraligy.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme