Kouč Švédů Gustafsson varuje před prvním českým útokem

Čeští hokejisté dnes budou na mistrovství světa v Německu bojovat o medaile. Pokud porazí Švédy, zajistí si finále a tím minimálně stříbro. Soupeř už se včera přesunul z Mannheimu do Kolína, potrénoval na hlavní ploše Lanxes Arény a vypadal velice sebevědomě. Znát to bylo i ze slov kouče Bengta Ake Gustafsona.

MS hokej 2010 logo

MS hokej 2010 logo | Foto: IIHF

V první vzájemné konfrontaci na turnaji Češi hlavně díky skvělému vstupu do zápasu vyhráli. A svůj úspěch by rádi zopakovali i v dnešním semifinále..

Švédský trenér sice jiný průběh utkání neočekává, ale docela pochopitelně by si přál Čechům porážku oplatit: „Doufám, že výsledek bude rozdílný, to je klíčové. Oba týmy hrají během turnaje lépe a lépe. Já jsem aktuálně s našimi výkony spokojený."

00:00 / 00:00

I kouč seveřanů označil za hlavního strůjce českého postupu přes Finsko Jaromíra Jágra. Zaměřit se proto bude chtít na první útočnou formaci, ve které s Jágrem hrají Vampola a Klepiš.

„Nebudeme se soustředit na jednoho hráče. Celý český tým hraje lépe než v úvodu turnaje. První útok s Jágrem je velice nebezpečný, dokáže rozhodnout důležité zápasy. Vždy, když bude na ledě, musíme dávat pozor. Nic speciálního ale nechystáme," řekl kouč.

Je vidět, že Bent Oke Gustavsson pozorně sledoval čtvrtfinále, ve kterém Klepiš svojí ranou od modré vyrovnal a prakticky zařídil prodloužení. To Švédové měli s Dánskem jednodušší roli. Vyhráli 4:2, vedli od patnácté minuty a diktovali tempo hry.

„Zápas s Dánskem nebyl tak těžký. Kontrolovali jsme hru a vyhráli. Dánové se sice snažili vrátit do zápasu, ale my jsme je nepustili a postup si pohlídali," popsal trenér Švédů Gustafsson.

Kamil Jáša, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít