Koukal: Se zapadnutím do sestavy bych neměl mít problémy

Soupiska hokejové reprezentace na mistrovství světa se zaplňuje. Po Tomáši Mojžíšovi na ni trenér Alois Hadamczik dopíše před čtvrtečním zápasem s Lotyšskem Petra Koukala. "Jsem za to rád," potvrdil 29letý útočník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po Euro Hockey Tour dostane Petr Koukal příležitost i na MS | Zdroj: Reuters

Mistr světa z Německa 2010 a kapitán úřadujících extraligových šampionů z Pardubic trpělivě čekal na svou šanci. Smířil se s rolí náhradníka a věřil, že jeho příležitost a čas přijde.

"Jel jsem na mistrovství s tím, že budu navíc, trenér mi to říkal, takže jsem s touhle rolí počítal. Samozřejmě člověk v duchu doufá, že ho tam dopíšou, takže jsem rád, že se to povedlo už po třech zápasech," svěřil se Petr Koukal.

Koukal bude na soupisce pro MS, Kutlák už trénoval, čeká se, co Erat

Číst článek

Dosavadní tři vystoupení českého týmu tedy sledoval pouze jako divák z hlediště haly Globen.

"Když člověk nehraje a sleduje to seshora, tak mu to přijde úplně jednoduché. Přál bych ostatním fanouškům, aby si někdy zkusili vlézt na led, protože z hlediště je všechno krásně vidět. Na ledě to vypadá trochu jinak," brání svoje spoluhráče před přílišnou kritikou rodák ze Žďáru nad Sázavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Koukalem mluvil ve Stockholmu Pavel Petr

Z publika si alespoň mohl udělat úsudek o tom, v jakém světle se Češi zatím ve Stockholmu představili. Ze tří zápasů vydolovali pět bodů.

"Střídají se dobré momenty se špatnými, chce to vyvarovat se výkyvů a lépe zorganizovat hru v obranné třetině. V útoku se může stát cokoli, ale v defenzivě musí být jasně daná pravidla, která musíme dodržovat. Musíme se o tom pobavit i mezi sebou a říct si to," ví devětadvacetiletý útočník.

Se zapadnutím do sestavy by podle svých slov neměl mít problém.

"Nemyslím si, že by to bylo těžké. S kluky trénuju, jsme jeden tým, takže bych v tom neviděl žádnou zásadní změnu," říká Petr Koukal, který zatím ani nestihl zapřemýšlet nad čtvrtečním zápasem s Lotyšskem.

"Když mně to trenér ráno řekl, tak jsem se akorát oblékal na trénink, takže jsem nad tím ještě nejak nepřemýšlel," dodal Petr Koukal.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme