Krejčí hlavní hvězdou zápasu, Ovečkin dal čtyři góly

Čeští hokejisté se znovu zapisovali do statistik v nočních zápasech NHL. Patrik Eliáš nahrával dvakrát, jednou jeho spoluhráč Jaromír Jágr, ale Ďáblové padli s Columbusem 4:5. Trefili se naopak Krejčí, Hudler nebo Palát. Nejproduktivnější nováček soutěže, Tomáš Hertl ze San José neproměnil nájezd a nebodoval.

David Krejčí NHL

David Krejčí NHL | Zdroj: ČTK

Bostonský David Krejčí byl vyhlášen první hvězdou zápasu při výhře nad Calgary 2:1. Český hokejista vyrovnal šest minut před koncem na 1:1 a odpověděl tak na branku Jiřího Hudlera ze druhé třetiny. Bruins nakonec slavili výhru 2:1 díky gólu Smithe, který otočil skóre dvě minuty po Krejčím.

Znovu bodovali také Jágr s Eliášem, první jmenovaný tak drží druhé místo v bodování Čechů za Hudlerem. Ďáblové ale inkasovali v předposlední minutě a po prohře 4:5 s Columbusem musí na další body počkat do příštího zápasu.

Bodovala naopak Ottawa, a to s přispěním Milana Michálka. Český útočník se trefil v páté minutě, Senators ale nakonec prohráli s Buffalem 1:2 po samostatných nájezdech.

Brankář Ondřej Pavelec lovil puk ze své sítě sice jen dvakrát, ale jeho Winnipegu ani to na body nestačilo. Staronový tým v soutěži prohrál se St. Louis 1:2.

Ovečkin pálil a vede tabulku střelců

Těžko zastavitelný ruský útočník Alexander Ovečkin dal čtyři branky do sítě Tampy. Washington ale slavil výhru až po samostatných nájezdech. Ovečkin k nim svému týmu pomohl brankou půl minuty před koncem třetí třetiny. V dresu prohraných si gól a asistenci připsal Ondřej Palát. Radko Gudas sice nebodoval, ale ve statistice hitů nenašel přemožitele, soupeře sestřelil desetkrát.

V čele střelecké tabulky má ruský kanonýr Ovečkin 26 branek, o pět víc než jeho pronásledovatel a jmenovac Alexander Steen ze St. Louis.

V nájezdech se rozhodoval i zápas San José proti Islanders. Šanci dostal i Tomáš Hertl, ale svůj pokus neproměnil. Žraloci prohráli 2:3.

Výsledky:

Buffalo - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Girgensons - 5. M. Michálek. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18 594.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15., 37., 39. a 60. Ovečkin, 27. Bäckström, rozhodující sam. nájezd Brouwer - 3. St. Louis, 11. Kučerov, 12. Thompson, 33. Johnson (Palát), 49. Palát. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18 506.

Columbus - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 8. a 26. Atkinson, 25. Dubinsky, 41. Calvert, 59. Foligno - 22. a 54. Brunner (na obě Eliáš), 1. Zajac (Jágr), 11. Ryder. Střely na branku: 23:34. Diváci: 11 905.

Montreal - Los Angeles 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Branky: 8. Nolan, 20. Kopitar, 22. Martinez, 26. Toffoli, 29. Muzzin, 39. Williams. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21 273.

Florida - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 45. Bergenheim, 55. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Boyes - 11. Bertuzzi, 27. Dacjuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13 358.

NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Nash - 14. Spalling, 18. Clune, 43. Hendricks, 59. Gaustad. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18 006.

Winnipeg - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Little - 25. Steen, 57. Shattenkirk. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 21:20. Diváci: 15 004.

Dallas - Chicago 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)
Branky: 34. a 60. Roussel - 23. a 40. Saad, 29. a 32. Sharp, 3. Kostka, 33. P. Kane. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12 542.

Colorado - Phoenix 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 35. Bordeleau - 29. a 36. Vermette, 33. Szwarz. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14 110.

Calgary - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Hudler - 54. Krejčí, 56. Smith. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 289.

Edmonton - Carolina 5:4 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Hall, 12. Jakupov, 19. Nugent-Hopkins, 22. Joensuu, 62. Eberle - 7. Ruutu, 30. J. Staal, 48. E. Staal, 55. Skinner. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16 839.

San Jose - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 26. Marleau, 36. Pavelski - 59. a rozhodující sam. nájezd Okposo, 41. Vanek. Střely na branku: 48:28. Diváci: 17 562.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít