Krejčí, Hudler a Plekanec pomohli svým týmům gólem k výhře

Tři čeští hokejisté pomohli svým týmům k výhrám v nočních zápasech NHL. Jiří Hudler rozhodl v prodloužení o vítězství Calgary v Edmontonu 2:1. Tomáš Plekanec dal gól a u jednoho asistoval, tím přispěl v k výhře Montrealu nad Buffalem 3:2. Skóroval také David Krejčí a Boston i díky tomu porazil Pittsburgh 3:2.

Jiří Hudler je stále nejlépe bodujícím českým hokejistou v NHL

Jiří Hudler je stále nejlépe bodujícím českým hokejistou v NHL | Zdroj: Reuters

Svůj pátý gól v sezóně dal David Krejčí minutu a 29 sekund před koncem utkání s Pittsburghem a znamenal vyrovnání na 2:2. Český útočník dostal přihrávku zpoza branky a ranou z mezikruží propálil hostujícího Fleuryho.

Skoro stejná situace se opakovala i v Montrealu, na jejím konci byl Tomáš Plekanec. Ten se trefil už pojedenácté a přispěl k dalšímu domácímu vítězství kanadského týmu. Montreal se navíc přiblížil vedoucí příčce ve Východní konferenci, momentálně je druhý.

Role českých hokejistů byla patrná také v některých utkáních, která skončila v prodloužení. New Jersey mělo po vyloučení Ryana Callahana na 2+2 minuty dlouhou přesilovou hru, ale stačilo mu pouze 13 sekund.

Po přihrávce Jágra a Eliáše skóroval ranou od modré čáry Gelinas. Pro Jaromíra Jágra to byla druhá asistence v zápase – v kanadském bodování mu patří 38. místo.

Dvaadvacátý a tím pádem nejlepší z Čechů je Jiří Hudler. Ten svou statistiku rozšířil gólem v prodloužení, kterým rozhodl o vítězství Calgary a zasloužil si ocenění třetí hvězdy zápasu. Hudler měl při své gólové střele štěstí v neštěstí.

Russellovi se totiž nepovedlo nahození, ale skákavý puk také proklouzl pod hokejkami obránců Edmontonu. Dostal se tak až před branku k Hudlerovi, který ho bez přípravy propálil skrz výstroj gólmana Dubnyka.

Boston - Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 11. R. Smith, 59. Krejčí, 60. Chára - 7. Kunitz, 14. Neal. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17.565.

Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 21. Prust, 38. Plekanec, 39. Galchenyuk (Plekanec) - 29. Ennis, 45. Girgenson. Střely na branku: 19:25. Diváci: 21.273.

Ottawa - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 10. MacArthur, 43. Condra, 51. Karlsson - 2. a rozh. nájezd Van Riemsdyk, 24. Kessel, 32. Gardiner. Střely na branku: 50:31. Diváci: 19.559.

Detroit - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Cleary - 23. Hayes, 44. Huberdeau. Střely na branku: 23:37. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 40. Thompson (Gudas) - 6. Wheeler, 62. Scheifele. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.354.

New York Rangers - New Jersey 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 4. B. Richards, 21. Zuccarello, 60. Kreider - 27. Janssen, 46. Zajac (Jágr), 56. Ryder, 62. Gelinas (Eliáš, Jágr). Střely na branku: 24:24. Diváci: 18.006.

St. Louis - Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky: 42. Schwartz, 47. Berglund - 2. a 59. Cogliano, 6. Perry, 8. Getzlaf, 38. Bonino. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.646.

Dallas - Philadelphia 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 21., 38. a 38. Seguin, 39. Ničuškin, 56. Eakin - 19. Meszároš. Střely na branku: 34:28. Diváci: 8.567.

Washington - Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Brouwer, 14. Ovečkin, 17. Alzner, 44. Schmidt (Erat), 55. Fehr - 20. Josi, 44. Nystrom. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.506.

Edmonton - Calgary 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. Hall (Hemský) - 17. Stempniak, 64. Hudler. Střely na branku: 31:27. Diváci: 16.839.

Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 33. Kopitar, 51. Brown, 59. Toffoli. Střely na branku: 24:16. Diváci: 18.118.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít