Krejčí pomohl Bostonu dvěma body k výhře nad trápící se Minnesotou

Hokejista Bostonu David Krejčí byl ústřední postavou svého týmu v dnešním zápase na ledě Minnesoty. Český útočník se podílel na dvou gólech Medvědů, kteří i jeho zásluhou vyhráli 4:2. Naopak bez bodů skončili čeští zástupci hrající ve Philadelphii, která v divizním souboji podlehla doma New Jersey v poměru 1:2.

Útočník Bostonu Marchand střílí po nahrávce od Davida Krejčího první gól zápasu proti Minnesotě | Zdroj: Reuters

Minnesota se v posledních týdnech velmi trápí a tento fakt se brzy ukázal i v zápase proti Bostonu.

První gól utkání totiž padl při špatně sehrané přesilovce Minnesoty, jejíž obranu rozložila spolupráce mezi Davidem Krejčím a skórujícím Bradem Marchandem, jenž tímto zaznamenal svůj 12. gól v posledních 12 střetnutích.

MS je hlavní přestupní stanicí pro start na Světovém poháru, říká asistent trenéra Špaček

Ve druhé dvacetiminutovce sice Minnesota zásluhou Thomase Vaneka srovnala, ale remízový stav vydržel pouhých 35 sekund, když vzápětí po přihrávce Davida Pastrňáka vrátil Bostonu vedení Krejčí.

Třetí třetina již další vyrovnání či zvrat nepřinesla. Boston naopak díky Loui Erikssonovi a Zdeno Chárovi zvýšil na 4:1. V poslední minutě sice Minnesota snížila na 2:4, ale to už znamenalo jen kosmetickou úpravu skóre, takže si hráči Wild připsali již 13. porážku z posledních 14 duelů.

Až v prodloužení muselo být rozuzleno utkání mezi domácí Philadelphií, v jejíž bráně nechyběl český gólman Michal Neuvirth, a New Jersey. Na góly chudý zápas v prodloužení rozhodl Adam Henrique, jenž využil přesilovou hru, kterou Devils získali po faulu Jakuba Voráčka.

Výsledky NHL:

Philadelphia - New Jersey 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Gostisbehere - 7. Blandisi, 63. Henrique. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.775. Hvězdy utkání: 1. Henrique (New Jersey), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Schneider (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 32. Vanek, 60. Reilly - 7. Marchand (Krejčí), 32. Krejčí (Pastrňák), 47. Eriksson, 59. Chára. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.191. Hvězdy utkání: 1. Krejčí, 2. Marchand (oba Boston), 3. Haula (Minnesota).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít