Krejčí režíroval v play-off NHL výhru Bostonu nad Torontem

Český hokejista David Krejčí se výraznou měrou podílel na vítězství Bostonu v zápase prvního kola play-off, v němž Bruins přehráli Toronto 4:1. Krejčí si v utkání připsal gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

David Krejčí (zády) se raduje se spoluhráčem Nathanem Hortonem z gólu Bostonu v prvním kole play-off NHL | Zdroj: Reuters

David Krejčí nejdřív asistoval v závěru první třetiny u vedoucího gólu Bostonu, který si připsal Nathan Horton, když tečoval střelu Reddena. V polovině zápasu se český útočník sám zapsal do listiny střelců, jeho střela zápěstím znamenala pro Boston vedení 3:1.

Definitivní podobu dal výsledku čtyři minuty před koncem Boychuk, kterému znovu asistoval David Krejčí. V sestavě Bruins se už objevil i Jaromír Jágr, který poslední utkání základní části vynechal kvůli chřipce.

Pittsburgh v prvním zápase play-off jednoznačně přehrál New York Islanders, Penguins vyhráli 5:0, přičemž všechny branky dali během půl hodiny. Dvěma brankami se blýskl Pascal Dupuis, gólman Marc-Andre Fleury si připsal čisté konto, když pokryl všech 26 střel.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápasy:

Boston - Toronto 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 17. Redden, 20. Horton (Krejčí), 31. Krejčí, 36. Boychuk (Krejčí) - 2. Van Riemsdyk. Střely na branku: 40:20. Diváci: 17 565. Stav série: 1:0.

Pittsburgh - NY Islanders 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 14. a 22. Dupuis, 4. Bennett, 22. Letang, 34. Glass. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18 612. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:

Vancouver - San Jose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Bieksa - 37. Couture, 50. D. Boyle, 55. Marleau. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 910. Stav série: 0:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít