Krejčí s Pastrňákem pomohli Bostonu k jasnému vítězství. Hemský si připsal první letošní bod

Hokejisté Bostonu David Krejčí a David Pastrňák byli významnými postavami svého celku v zápase proti Detroitu, který Bruins vyhráli v poměru 6:1. Krejčí vstřelil dva góly a na jeden přihrál, díky čemuž byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání, zatímco Pastrňák zaznamenal bilanci 1+1. V dalším duelu si první v bod v probíhajícím ročníku NHL připsal Aleš Hemský z Dallasu.

David Krejčí slaví gól v síti Detoritu

David Krejčí slaví gól v síti Detoritu | Zdroj: Reuters

Boston se po celou sezony drží na hraně postupu do play-off, ale po nedávné výměně trenéra se Bruins daří, takže zvyšují své šance na účast ve vyřazovacích bojích.

Již šestou výhru v posledních sedmi duelech před domácím publikem přidali hokejisté Bostonu v noci, kdy si jasně poradili s Detroitem 6:1. O svém vítězství rozhodli již v průběhu první třetiny, kterou Medvědi vyhráli 4:0.

Hlavní podíl na tom měl 30letý David Krejčí. Ten nejprve po individuální akci ve 12. minutě otevřel skóre zápasu a 15 sekund před koncem prvního dějství obral o puk Dylana Larkina a zvýšil na 4:0. V té době už v bráně Red Wings figuroval český gólman Petr Mrázek, jenž po třetím gólu nahradil startujícího Jareda Coreaua.

Ve zbývajícím průběhu hry si už Bruins výhru vzít nenechali. Na konečných 6:1 pak ve třetí třetině svým 27. gólem v sezoně upravil David Pastrňák.

V zápase proti Ottawě první bod v sezoně zaznamenal dallaský Aleš Hemský, jenž většinu probíhajícího ročníku vynechal kvůli zranění. Ani jeho asistence však Stars k vítězství nepomohla, když Senátorům podlehli 2:5.

Výsledky NHL:
Boston - Detroit 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 20. Krejčí, 13. a 37. Marchand (na první Pastrňák), 14. Stafford, 41. Pastrňák (Krejčí) - 38. Kronwall. Střely na branku: 29:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit 46:28 minuty, inkasoval tři branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).

Dallas - Ottawa 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 25. Seguin, 49. Spezza (Hemský) - 14. Wideman, 16. Cleasson, 24. Pageau,39. Stalberg, 50. Ceci. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.689. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Pageau (oba Ottawa), 3. Spezza (Dallas).

Winnipeg - Pittsburgh 4:7 (3:2, 0:4, 1:1)
Branky: 5. Matthias, 9. Ehlers, 17. Byfuglien, 59. Daňo - 5., 30. a 39. Bonino, 12. a 31. Malkin, 30. Schultz, 57. Guentzel. Střely na branku: 35:32. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Malkin, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít