Krejčí skóroval, Columbus rekord nevyrovnal a přišel o dlouhou vítěznou sérii

Útočník David Krejčí skóroval ve čtvrtečním utkání NHL, hokejisté Bostonu ale podlehli Edmontonu 3:4. Jednu asistenci si v dresu poražených připsal David Pastrňák. Columbus mohl ve Washingtonu vyrovnat ligový rekord v počtu vítězných zápasů v řadě, ale prohrál 0:5 a jeho série se zastavila na 16 výhrách.

David Krejčí (vlevo) přispěl jedním gólem k výhře Bostonu

David Krejčí (vlevo) přispěl jedním gólem k výhře Bostonu | Zdroj: Reuters

Pastrňák bodoval po sedmi zápasech. V 31. minutě zatáhl puk do útočného pásma a mezi kruhy našel volného Patrice Bergerona, který střelou k tyči poslal Boston do vedení 2:1.

Hosté otočili vývoj zápasu zejména díky Patricku Maroonovi, který vstřelil v NHL svůj první hattrick. Až v 58. minutě se ještě prosadil Krejčí, který v přesilové hře pět na tři zdramatizoval pohotovou dorážkou zápas trefou na 3:4.

„Nedokázal jsem si představit, že dám někdy v NHL hattrick. Myslel jsem si, že tohle se mi nepovede ani za tisíc let,“ řekl Maroon, který měl dosud v této sezoně na kontě jen dvě branky. V utkání navíc svedl i rvačku se Zdenem Chárou, který ho několikrát trefil pěstí do hlavy. „Ptal se mě, jestli se pobijeme. Respektuji ho a řekl jsem jo. Je to velký chlap, nebylo to nic moc. Věděl jsem, že z toho nevyjdu jako vítěz a to se i ukázalo,“ dodal.

Cháru mrzela porážka v zápase, o to více, že šlo o první utkání po úmrtí bostonské legendy Milta Schmidta. „Chtěli jsme zápas věnovat Miltovi za všechno, co pro mužstvo udělal. A to se nepovedlo. Utkání bylo těsné, ale znovu jsme ho ztratili našimi chybami,“ uvedl slovenský obránce.

Hokejistům Columbusu nevyšel útok na rekord NHL, který v sezoně 1992/93 vytvořil sedmnácti výhrami za sebou Pittsburgh. Kouč John Tortorella po utkání řekl, že k tak dlouhé sérii je potřeba mít i kus štěstí a to jeho svěřenci ve Washingtonu neměli, protože puk se odrážel na hokejky domácích.

U první trefy si našel kotouč při závaru před brankou Daniela Winnika, který pohotově doklepl puk do sítě. Druhý gól dal John Carlson bruslí a ve 28. minutě zvýšil na 3:0 Nate Schmidt dorážkou vlastní střely. Na druhé straně byl gólman Braden Holtby bezchybný a kryl 29 střel.

„První polovinu zápasu jsme hráli dobře, ale nedokázali jsme překonat Holtbyho. V klíčových momentech vytáhl skvělé zákroky. Ve druhé polovině už to nebylo ono,“ uvedl Tortorella, který po utkání za svými svěřenci do kabiny nechodí, ale tentokrát udělal po roce výjimku. „Řekl jsem jim, že jsem na ně hrdý. A že jsou dobrý tým,“ dodal.

Kempný se podílel na vítězství Blackhawks

Michal Kempný bodoval ve třetím utkání v řadě, když pomohl Chicagu asistencí k výhře 4:3 v prodloužení nad Buffalem. Český obránce se do statistik zapsal díky tvrdé střele od modré čáry, kterou dorazil Arťom Anisimov a vyrovnal na 2:2. Ruský hokejista skóroval ještě v závěru a poslal zápas do prodloužení, které po 56 sekundách rozhodl Patrick Kane.

Poprvé v sezoně se do základní sestavy Tampy Bay nevešel obránce Andrej Šustr a tým bez něho utrpěl debakl 1:6 s Nashvillem. Lightning přitom přestříleli soupeře 28:19, dalších 17 ran šlo mimo branku a 24 jejich pokusů bylo zblokováno. Triumf hostí řídil nečekaný hrdina Colton Sissons, který vstřelil poprvé v NHL hattrick.

Po předchozím dobrém výkonu zůstal mezi náhradníky Petr Mrázek a vypadá to, že při zranění Jimmyho Howarda musí v boji o místo v brance Detroitu počítat s dalším konkurentem. Jared Coreau zneškodnil na ledě Los Angeles všech 34 střel, připsal si první čisté konto v sezoně a dovedl tým k výhře 4:0. Red Wings vstřelili tři góly v první třetině, dva z nich padly z hole Thomase Vaneka.