Kundrátek přijel vlakem, Birner musel narychlo letět do Ruska. V pondělí už oba trénovali s reprezentací

Museli se sbalit a narychlo odjet nebo odletět. Ale nevadilo jim to. Tomáš Kundrátek a Michal Birner, opory české hokejové reprezentace na minulém mistrovství světa a hráči Kontinentální ligy, už jako náhradníci za zraněné doplnili národní tým. S ním už v pondělí absolvovali úvodní trénink před Světovým pohárem v Kanadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Birner (vlevo) vedle Tomáše Plekance a Jakuba Voráčka | Foto: ČTK

Tomáš Kundrátek se v pondělí zapojil do prvního společného tréninku reprezentace před Světovým pohárem. Oblékl na něm modrý dres jako všichni obránci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová reprezentace se i s Tomášem Kundrátkem a Michalem Birnerem chystá na Světový pohár, který v Kanadě startuje 17. září

„Bylo to hrozně hektické. Dozvěděl jsem se o tom den před zápasem. Odehrál jsem ho, nechal manželce auto a v jedenáct jsem jel vlakem z Bratislavy. Mám z toho radost a těším se na turnaj,“ radoval se Kundrátek, jemuž informace o nominaci na Světový pohár dodala v utkání sebevědomí.

Z Bratislavy to ale neměl tak daleko jako Michal Birner. Jeho zaměstnavatelem je totiž Traktor Čeljabinsk z KHL. A to je určitě minimálně pět hodin v letadle.

„V pátek jsem byl v Česku, takže jsem měl naplánované, že zmeškám jeden zápas v Čeljabinsku a poletím si sem udělat pracovní víza. V sobotu ráno mi zavolal Pepa (Josef Jandač – pozn. red.) a odpoledne jsem odlétal, protože jsem tady neměl žádné věci,“ popsal Birner. V Čeljabinsku přistával v pět ráno tamního času a ve dvanáct už zase letěl zpět.

Telefon od trenéra Jandače ho ale posunul na Světový pohár, i když to nejde říci takhle jednoduše. Je třeba se ohlédnout za celou minulou sezonou, kterou Birner strávil v dresu libereckých Bílých Tygrů a byl z toho titul.

„Kdyby mi někdo řekl, že to takhle bude, nevěřil bych mu. Sezona v Liberci mi dala strašně moc. Měl jsem štěstí, že jsem narazil na tak fungující tým a organizaci. Určitě jsem se stal lepším hráčem, než když jsem přicházel, a na dálku bych jim za to chtěl poděkovat,“ dodal Birner

První přípravný zápas čeká národní tým ve čtvrtek v Petrohradu proti Rusům. V sobotu se pak bude hrát v pražské O2 areně, do níž stále lze koupit vstupenky.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme