Kůrka rozhodl své první derby

Derby 30. kola O2 extraligy mezi pražskými es přineslo nejen nejvyšší dosavadní návštěvu sezóny (přes jedenáct tisíc diváků), ale také jeden zajímavý debut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kůrka | Foto: HC Slavia

Ačkoli po rozporuplném odchodu z Českých Budějovic už nějaký čas válí ve slávistickém dresu, na své první derby o krále hlavního města si musel Tomáš Kůrka počkat až do pátečního večera. A debut to byl jak se patří. Hned jej rozhodl vítězným gólem. Přesto však v šatně po zápase z něj čišelo spíš zklamání při hodnocení svého výkonu.

„Myslím si, že momentálně mám spíš štěstí, že se ke mně odrážejí puky, ale herně v poli prostě zaostávám. Věřím, že je to po té nemoci, že jsem vypadl z určitého rytmu. Cítím se, jako bych vůbec nedělal letní přípravu, takže začínám v podstatě od začátku. Musím na sobě zkrátka zapracovat, abych byl v kondici a vrátil se zpátky do té hry, jakou jsem hrál předtím," vysvětluje Kůrka.

Narážel slávistický forvard na své chřipkové onemocnění z druhé poloviny listopadu. Situace došla dokonce až tak daleko, že se reprezentační útočník, který nechyběl na listopadovém Karjala Cupu, těší na příští neděli. To čeká extraligu další reprezentační pauza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kůrka rozhodl své první derby

„Já to prostě cítím tak, že mi chybí kondice. Já si věřím, že když se dostanu do šance, že to tam dokážu dát, ale moje hra spočívá hlavně v bruslení a to momentálně nemám. Nemám takový ten správný odpich. Když do toho kopnu, tak mi to prostě nejede."

Vysvětlení současného Kůrkova rozpoložení znamená jediné. Na předvánočním Channel One Cupu v Moskvě by se nejraději neviděl.

„Tak já s tím hlavně vůbec nepočítám, a i když něco přijde, tak se budu snažit se domluvit, protože já opravdu potřebuji potrénovat a dostat se do kondice. Asi by nebyla momentálně dobrá volba v téhle formě tam jet. Myslím, že by mi zrovna neprospělo jet na ten turnaj. Se sebevědomím bych se možná dostal ještě níže, kdyby mi to tam nešlo," říká Kůrka.

Rád by si odpočinul

Dohodnout se s Vladimírem Růžičkou na reprezentačním oddechu nebude zřejmě pro útočníka,  jenž si v extralize udržuje velmi solidní standard jednoho bodu na zápas, problém.

Reprezentační kouč už totiž v minulosti několikrát prokázal, že se bez svých oveček, které bude potřebovat následně v klubu, dokáže na mezinárodní úrovni obejít. A co je pozitivní zprávou pro všechny, určitě se nedá očekávat, že by asistent Jandač osočil svého nadřízeného z toho, že brání Kůrkovi v reprezentačním štěstí, zatímco v klubu nastupuje.

„Já se docela těším na tu pauzu. Samozřejmě budu chtít s kondičním trenérem dělat něco navíc, abych byl fyzicky připraven pak po vánocích znovu pokračovat." vysvětlil Tomáš Kůrka, jak využije reprezentační přestávku, neboť dle jeho slov se dohnat chybějící kondice během probíhajícího extraligového kolotoče jen tak nedá.

„No ono je to teď těžké, protože zápasy jsou skoro ob den nebo ob dva, a samozřejmě některé tréninky teď po těch prohrách byly trošku tvrdší. Takže tam to nemělo ani cenu si přidávat. Ale budu na tom pracovat."

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme