LA Kings mají Stanley Cup na dosah, chybí jim jediná výhra

Hokejisté Los Angeles jsou jen krůček od historického úspěchu v NHL. Ve finále Stanley Cupu vedou nad New Jersey po včerejšku už 3:0 na zápasy, když v tom třetím nedali soupeři šanci a rozdrtili jej 4:0. Triumfovat mohou už v noci ze středy na čtvrtek, kdy je na programu čtvrtý finálový zápas.

Los Angeles Kings goalie Jonathan Quick (L) makes a save on New Jersey Devils Zach Parise (C) as he is checked by Kings Matt Greene (R) during the second period in Game 3 of the NHL Stanley Cup hockey final in Los Angeles, June 4, 2012 | Zdroj: Reuters

Kouč New Jersey Pete DeBoer udělal po dvou prohrách na domácím hřišti změny v sestavě a zamíchal složením prvních dvou útoků, na tom, že český útočník Petr Sýkora se do sestavy nevešel, se ale nic nezměnilo. Domácí trenér Darryl Sutter pustil do utkání i Simona Gagneho, který od 26. prosince kvůli otřesu mozku Los Angeles chyběl.

Devils měli hned v úvodu šanci jít do vedení, když byl k potrestanému Miku Richardsovi vyloučen na 2+2 minuty ještě Jeff Carter, jenomže Kings minutové oslabení tří proti pěti ustáli, proti gólmanovi Jonathanu Quickovi neuspěli ani Patrik Eliáš, ani Travis Zajac.

Utkání se zlomilo ve druhé třetině, kdy se postupně prosadili Alec Martinez, pro kterého to byla první trefa v play-off NHL v kariéře, a Anže Kopitar. Hostující hráči hledali recept na gólmana Jonathana Quicka marně, navíc náskok domácích pojistil v posledním dějství Jeff Carter a konečnou podobu dal výsledku Justin Williams.

Finále play-off NHL - 3. zápas:

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Martinez (King, Lewis), 36. Kopitar (Brown, Justin Williams), 45. J. Carter (M. Richards, Mitchell), 47. Justin Williams (Doughty, Kopitar). Rozhodčí: O'Halloran, Watson - Amell, Murray. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 21:22. Diváci: 18 764. Stav série: 3:0.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, Brown - Penner, M. Richards, J. Carter - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Gagne. Trenér: Darryl Sutter.

New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Harrold, Volčenkov - Parise, Zajac, Kovalčuk - Zubrus, Henrique, Eliáš - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta - Clarkson, Ponikarovskij, Josefson. Trenér: Peter DeBoer.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít