LA Kings porazili NJ Devils ve finále Stanley Cupu i podruhé

Hokejisty Los Angeles Kings dělí jen dvě výhry od zisku Stanleyova poháru. I ve druhém finálovém utkání porazili New Jersey Devils 2:1 v prodloužení a celou sérii vedou 2:0. Vítězství zařídil Kings útočník Jeff Carter, asistenci u jediné branky Devils si připsal Marek Židlický.

Los Angeles Kings' Jeff Carter  celebrates his game-winning goal in overtime against the New Jersey Devils with teammates in Game 2 of the NHL Stanley Cup hockey final in Newark, New Jersey, June 2, 2012

Los Angeles Kings' Jeff Carter celebrates his game-winning goal in overtime against the New Jersey Devils with teammates in Game 2 of the NHL Stanley Cup hockey final in Newark, New Jersey, June 2, 2012 | Zdroj: Reuters

Základem úspěchu by pro Kings vynikající výkon gólmana Jonathana Quicka, který s jednou výjimkou vychytal všechny střelecké pokusy aktivních hráčů domácího týmu. V první třetině přestříleli Devils soupeře 11:6, ale do kabin šli spokojenější hosté. Od 8. minuty totiž vedli gólem Drewa Doughtyho.

Ve druhé části hry si oba týmy vypracovaly několik slibných příležitostí, jenomže znovu dominovali gólmani, a stav se tak nezměnil. Ve třetí třetině zkusili Devils, v jejichž sestavě znovu chyběl český útočník Petr Sýkora, změnit rytmus hry proházením hráčů v útočných řadách. Jenomže k brance to nevedlo, a protože se neprosadili ani Kings, utkání dospělo do prodloužení.

00:00 / 00:00

O druhém finále Stanley Cupu mluvil moderátor Petr Král s redaktorem Filipem Šedivým

Desátou výhru v soupeřových arénách ve stejném počtu vystoupení během letošního play-off nakonec ukořistili hosté. Jeff Carter napoprvé sice neuspěl, ale kotouč se k němu po objetí branky dostal zpět a hostující forvard mířil přesně k tyči. Série se tak za stavu 2:0 pro Kings stěhuje do Los Angeles, třetí finále je na programu v noci na úterý.

Finále Stanleyova poháru - 2. zápas:

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:2 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 43. R. Carter (Židlický, S. Bernier) - 8. Doughty, 74. J. Carter. Rozhodčí: O'Rourke, Rooney - Morin, Racicot. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 33:32. Diváci: 17.625. Stav série: 0:2.

New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Harrold, Volčenkov - Zubrus, Zajac, Parise - Ponikarovskij, Henrique, Kovalčuk - Clarkson, Josefson, Eliáš - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta. Trenér: Peter DeBoer.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, Brown - Penner, Richards, J. Carter - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Richardson. Trenér: Darryl Sutter.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít