Lékař hokejistů Litvínova prožívá během zápasů větší stres než dřív

Čím důležitější utkání, tím pozorněji sledují hokejoví fanoušci hráče, rozhodčí a případně i trenéry, kteří prožívají dění na ledě s patričnou dávkou emocí. A je to vlastně dobře, když stranou pozornosti mohou zůstat ti, jejichž úkolem je pečovat o to, aby hokejisté byli pokud možno fit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 9. března v Litvínově. Vlevo litvínovský Karel Kubát, vpravo Martin Růžička z Třince | Zdroj: ČTK

Rekordmanem mezi lékaři extraligových týmů je určitě doktor Pavel Svatoň, který je na střídačce Litvínova od svého nástupu do mostecké nemocnice v říjnu roku 1973. A náhoda to prý nebyla.

"Litvínovu fandím už od dětství. A když jsem nastoupil do mostecké nemocnice, lékařem týmu byl doktor Elíf, který mě přivedl na střídačku. Oficiálně jsem pracoval pro tehdejší tréninková centra mládeže a později jsem se stal lékařem prvního mužstva," rekapituluje doktor Svatoň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čím jsem starší, prožívám při hokeji větší stres, říká lékař Litvínova Pavel Svatoň

Zápasy v play off bývají občas plné emoci, ale jak říká Pavel Svatoň, při utkáních je v první řadě lékařem a až poté fanouškem.

"Čím jsem starší a čím je hokej tvrdší, tím je to pro mě větší stres," potvrzuje Svatoň. Podobným stresům se dá uniknout velmi jednoduše - uchýlit se někam daleko od ledu, kde je klid a kam nedoléhá hokejová vřava.

"Hokej je moje celoživotní láska, podobné myšlenky jsem nikdy neměl," odmítá recept na únik od stresu Pavel Svatoň.

Lék proti velké marodce neexistuje

Zato však mohl doktor Pavel Svatoň pátrat po elixíru, díky kterému by litvínovští hokejisté dokázali v této sezóně vyhrávat nejenom doma, ale i na ledě soupeřů. A když se to po příchodu trenéra Kýhose přece jen naučili, objevilo se jiné, pro lékaře snad ještě aktuálnější téma: Jak zabránit tomu, aby v předkole i ve čtvrtfinále play off chybělo v sestavě tolik marodů?

"Přemýšlím o tom, ale jsem přesvědčený, že žádný zázračný preparát proti zranění neexistuje, bohužel," usmál se Pavel Svatoň.

I tak jsou ale fanoušci Litvínova zvědavi na dnešní páté utkání čtvrtfinále play off na ledě třineckých Ocelářů. A samozřejmě, že totéž se týká příznivců Liberce a Slavie - tedy aktérů dalšího sobotního zápasu.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme