Lener: Kluci chtějí medaili, není třeba je burcovat

České hokejisty čeká poslední utkání na letošním světovém šampionátu na Slovensku. V Bratislavě se od 16 hodin střetnou s Ruskem o bronzové medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener | Zdroj: ČTK

Podle generálního manažera českého výběru Slavomíra Lenera nemusí být jednoduché mužstvo po zmařeném snu o obhajobě zlata namotivovat pro "souboj útěchy": "Je to těžké pro oba týmy, pro nás i pro Rusko. Myslím ale, že letos máme vynikající kabinu. Kluci chtějí sami od sebe, není potřeba je nějak zvlášť hecovat a burcovat. Ta medaile, byť by byla bronzová, stojí za to."

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavomír Lener byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

První vzájemné utkání s Ruskem na mistrovství bylo předmětem diskusí ještě několik dní po závěrečné siréně. A to především kvůli pár nevybíravým zákrokům obra Jevgenije Arťuchina.

"Pokud bychom se soustředili na to, že budeme hrát proti Arťuchinovi a vracet mu jeho fauly, tak bychom šli špatnou cestou. Určitě musíme být ostražití na jeho pohyb a na jeho zákroky, ale musíme se soustředit především na hru. Rusové mají ve svém středu spoustu individualit, ať už je to Ovečkin nebo Kovalčuk, kteří jsou velice nebezpeční. Na to si musíme dát pozor," varuje Lener.

Český tým postihlo v Bratislavě hned několik zranění. Už první zápas byl zároveň posledním pro obránce Radka Martínka, lékaři měli v péči i oba bratry Michálkovy, Karla Rachůnka, Martina Havláta nebo Patrika Eliáše.

"Každý má nějaké modřiny, šrámy, naraženiny, otoky, natažená třísla a tak dále. To už ale patří k takovýmto turnajům nebo třeba play-off. Pokud jste schopní aspoň trochu chodit, tak hrajete," popisuje obvyklou praxi Slavomír Lener a dodává, nakolik se zranění podepíší na sestavě pro duel s Ruskem:

"Martin Havlát bude zřejmě jediným hráčem, který nenastoupí. Lukáš Krajíček se vrací do sestavy. A co se týče složení útoků, trenér Hadamczik se vrací k té původní variantě, která vyhrála sedm zápasů v řadě. Takže například Červenka nastoupí s Plekancem a Jágrem."

Finové jsou podle Lenera černým koněm boje o titul

Po utkání o třetí místo uvidí fanoušci v hlavním města Slovenska pochopitelně také střetnutí o titul mistrů světa, které bude čistě severskou záležitostí. Utkají se v něm od půl deváté večer Finové se Švédy.

"Finové budou takovým černým koněm, se kterým nikdo nepočítal, takže to bude jejich výhoda. Favoritem je určitě Švédsko. Má mužstvo, které je techničtější, Finové jsou zase důraznější. Může rozhodnout momentální forma gólmanů. Tipovat, kdo vyhraje, si ale netroufnu," uzavírá generální manažer české reprezentace Slavomír Lener.

Jiří Chum, Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme