Lev Hradec Králové nakonec bude hrát KHL. Ale v Popradu!

Hokejový klub Lev si v nadcházející přeci jen zahraje Kontinentální ligu. Po dlouhých peripetiích nalezl svůj domácí stadion na Slovensku v Popradu. Nové působiště schválila po inspekci infrastruktury zvláštní komise z KHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná branka (ilustr. foto) | Foto: Radim Sajbot

O přijetí klubu mezi účastníky ročníku 2010/2011 informovalo vedení soutěže na svých internetových stránkách. Uvedlo ale, že inspekce v Popradu zjistila i některé nedostatky, které musí vedení Lva odstranit do začátku sezony.

Klub měl původně sídlit v Hradci králové, narazil ale na nesouhlas vedení Českého svazu ledního hokeje. To se obávalo dalšího odlivu kvalitních hráčů z domácí nejvyšší soutěže. Lev proto míří na Slovensko, kde nalezl podporu. Klub se tak stal 24. účastníkem soutěže a prvním, který není ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý rozhovor se Zdeňkem Šestákem

Jaké jsou ambice nového klubu, to v pátečním Sportžurnálu prozradil ředitel komunikace Lva Hradec Králové Zdeněk Šesták.

Sídlo klubu se sice přesouvá do Popradu, ale jeho struktura zůstává stejná, jaká byla chystána pro Hradec Králové. „Přesně tak. Takhle velký projekt pro tak renomovanou soutěž vyžaduje několikaměsíční důkladnou přípravu. Takže ten projekt je vlastně jen přenesen do slovenského prostředí. Takto ho v červnu schválila i Kontinentální hokejová liga."

Šesták: Chceme hokejem bavit

Rozhodnutí padlo dva měsíce před startem nového ročníku soutěže, zástupci Lva ale věří, že vše stihnou včas připravit. „Nebude to vůbec lehký úkol. Teď musíme sestavit tým, najít vhodnou fungující strukturu klubu. Budujeme prostě něco nového a vstupujeme do toho s velkým odhodláním. Toužíme po podpoře lidí, protože je chceme hokejem bavit.

Možná hráčská soupiska Lva už se také začíná rýsovat. „Jsme v kontaktu asi s 35 hráči, budou to Češi a Slováci, protože naším cílem je být klubem pro zdejší prostředí. Z hlediska atraktivity ale usilujeme také o hokejisty zahraniční."

Klub bude pro nadcházející sezónu tedy působit v Popradu, další snaha vrátit ho do Hradce Králové ale není na pořadu dne. „Víte, my nemáme velké oči. Usilujeme o to, co nás teď čeká, a to je nacházející sezóna 2010/2011. Tu náš klub absolvuje v Popradu.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme