Lev na výhru nad Chabarovskem nenavázal, podlehl Novosibirsku

Hokejistům Lva Praha se nepodařilo navázat na předchozí výhru nad Chabarovskem a ve včerejším programu kontinentální hokejové ligy podlehli Novosibirsku 3:5. Premiéra tak nevyšla gólmanovi Jakubu Štěpánkovi, který přibyl do týmu minulý týden z konkurenčního Petrohradu.

Lev Praha v KHL podlehl Novosibirsku, Jakub Štěpánek právě inkasuje z hole Kopejkina | Zdroj: ČTK

Poprvé inkasoval Štěpánek už v 7. minutě utkání, když se v přesilovce prosadil do odkryté brány Krivonožkin. Vyrovnání měl na hokejce jen o chvíli později Řepík, jenomže nemířil přesně, na 1:1 ale vzápětí přece jen srovnal z dorážky Klepiš.

Hosté se znovu ujali vedení v 26. minutě a znovu to bylo při početní výhodě. V prostoru pravého kruhu uvolnil Nikitěnko Zajceva, který se nemýlil. Ve vynikající šanci se v polovině utkání ocitl Vorošil, jenomže bekhendovým blafákem Štěpánka v domácí bráně nepřekonal.

Brankář Novosibirsku Glass si zase vybral notnou dávku štěstí ve 32. minutě, když ho po střele Řepíka a teči Novotného zachránila horní tyč brány. O deset minut později už ale Glass kapituloval, Hossa se postaral o vyrovnání na 2:2.

Hosté se znovu dostali do vedení v 51. minutě, kdy hlavní sudí nařídil za zákrok Mikúše na Vorošila trestné střílení, které ruský hráč bez milosti proměnil. Náskok Novosibirsku pojistil v 55. minutě utkání Enlund a na 5:2 zvyšoval tři minuty před koncem utkání Kopejkin. Lev stihl už jen kosmeticky upravit výsledek na 3:5 zásluhou Klepiše.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Sibir Novosibirsk 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Němec, Chára), 43. Hossa (Surový, Škoula), 60. Klepiš (Vrána) - 7. Krivonožkin (Nikulin), 26. Zajcev (Nikitěnko), 51. Vorošilo z trestného střílení, 54. Enlund, 57. Kopejkin (Nikulin). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Ramin, Misjur. Vyloučení: 10:8, navíc Gračjov (Novosibirsk) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5461.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Birner, J. Svoboda, Sekáč - Řepík, Novotný, Cingel. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Novosibirsk: Glass - Zajcev, Kulda, Kudroč, Alexejev, Karavajev, Kutuzov, Ignatovič - Enlund, Lehterä, Glazačev - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Veličkin, Nikitěnko, Gračjov - Šumakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít