Lev Praha doma poprvé prohrál. Kazani podlehl 1:2

Teprve podruhé v letošním ročníku KHL hokejisté Lva Praha nebodovali. V domácím zápase prohráli s favoritem z Kazaně 1:2. Vítězství hostům zajistily dva góly Pesonena. Za pražský tým snížil Danielsson.

Kirill Petrov z AK BARS objíždí branku Petri Vehanena z HC Lva Praha

Kirill Petrov z AK BARS objíždí branku Petri Vehanena z HC Lva Praha | Zdroj: ČTK

Lev začal proti dvojnásobnému vítězi Gagarinova poháru aktivně a tlačil se do útoku. Hostujícího gólmana Barulina ale domácí hráči nepřekonali.

Obzvláště nadějnou příležitost měl Klepiš, jehož pokus dokonce v síti skončil. Bohužel pro domácí hráče jen v té boční.

Špatnou produktivitu svěřenců trenéra Sýkory Kazaň potrestala v 8. minutě, když se z dorážky a hlavně při přesilovce prosadil Pesonen. Pražané si poté vytvořili nadějné příležitosti k vyrovnání. Ruský prezentační brankář však radost z střelecké oslavy nepřipustil.

A nenudil se ani druhý muž s betony na nohou. Fin Vehanen svými zákroky potvrdil, že je pro jediný český tým v KHL skutečnou posilou.

Ve 32. minutě pak přišel další zásah kazaňského klubu. Podruhé se z trefy z bezprostřední blízkosti radoval Pesonen.

Hráči Lva mohli do konce druhé třetiny snížit, a ne jednou. Nejprve za čáru neprocpali kotouč Řepík s Birnerem. A když se z levé snažil prosadit najíždějící Novotný, skončil v brance on sám, puk nikoliv.

Toužený první zásah domácích pak přišel hned v úvodu třetího dějství. Z dobré pozice propálil Barulina švédský útočník Danielsson.

Po snížení ožili nejen hráči pražského družstva, ale i pět tisíc přihlížejících fanoušků. Ani pokus Zackrissona a ani power play jim ale další radost nepřinesly.

HC Lev Praha - Ak Bars Kazaň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Danielsson (Thörnberg) - 8. Pesonen (Těreščenko, Petrov), 32. Pesonen (Těreščenko). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1, navíc Panin (Kazaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4944.

Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš - Klepiš, Kapanen, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Christensen, Cingel. Trenér: Václav Sýkora.
Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Heshka, Medveděv, Zacharjuk, Jarullin, Panin - Pertov, Těreščenko, Pesonen - Varnakov, Burmistrov, Stapleton - Obuchov, Svitov, Lukojanov - Golubev, Tkačov, Vincour. Trenér: Valerij Bělov.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít