Lev Praha podlehl na úvod turnaje v Rize 1:2 Petrohradu

Hokejisté pražského Lva prohráli v úvodu turnaje týmů Kontinentální ligy v Rize s Petrohradem 1:2. Jediným úspěšným střelcem týmu kouče Václava Sýkory byl útočník Michal Birner, jenž v závěrečných vteřinách úvodní třetiny vyrovnal na 1:1.

Utkání Kontinentální hokejové ligy Lev Praha - Chabarovsk, hráči z celku Lva se radují z vítězství po osmi zápasech | Zdroj: ČTK

Lev se musel obejít bez Jiřího Novotného, Petra Vrány, Ondřeje Němce, Jakuba Nakládala a finského gólmana Atteho Engrena, kteří si plní reprezentační povinnosti. Premiéru v týmu si odbyl zadák ze zkušenostmi z NHL Marc-André Gragnani, který dosud laboroval se zraněním.

Také Petrohrad nastoupil bez několika hráčů, mezi nimiž byl i hvězdný forvard Ilja Kovalčuk. Přesto ani v devátém přípravném duelu nenašel ambiciózní tým SKA přemožitele. Vítěznou trefou k tomu v 52. minutě přispěl Kevin Dallman.

Na turnaji v Baškortostánu v Ufě, který organizuje domácí tým Salavat Julajev, hraje další český zástupce HC Energie Karlovy Vary. Proti domácímu celku se sice Západočeši dostali do vedení už v první minutě, ale Ufa hned vzápětí vyrovnala a v dalších deseti minutách nasázela Energii další čtyři branky. Vary nakonec prohrály 3:6.

Přípravný hokejový turnaj týmů KHL v Rize:
HC Lev Praha - SKA Petrohrad 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. Birner - 6. Korostin, 52. Dallman.

Hokejový turnaj republiky Baškortostán v Ufě:
Salavat Julajev Ufa - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (5:1, 0:0, 1:2)
Branky: 2. Hartikainen, 6. Pihlström, 10. Mirnov, 12. Filatov, 16. Grišin, 45. Zinovjev - 1. J. Doležal, 48. Hovorka, 54. Vlach.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít