Lev Praha prohrál druhý zápas na cizím ledě v řadě, nestačil na Čeljabinsk

Zatímco při první sérii venkovních zápasů v KHL hokejisté Lva Praha všechny tři duely vyhráli, v té druhé si připsali už druhou porážku za sebou. Po debaklu 1:6 v Magnitogorsku nestačil Lev ani na Čeljabinsk, kterému podlehl 2:5.

Utkání Kontinentální hokejové ligy Lev Praha - Chanty-Mansijsk 24. září v Praze. Erik Christensen ze Lva střílí čtvrtý gól Michailu Birjukovovi z Chanty-Mansijsku. | Zdroj: ČTK

Trenér Jandač se musel v duelu proti ambicióznímu týmu z Čeljabinsku obejít bez zraněných hráčů Hudlera a Hunkese, ale na druhé straně už mohl počítat s Bartečkem.

Lépe začali ve městě na úpatí pohoří Ural hokejisté Lva. Domácí Traktor Čeljabinsk nechával hostům dostatek prostoru a v páté minutě se po Surového přihrávce prosadil třiadvacetiletý český útočník Řepík, který tak vstřelil svoji premiérovou branku v sezóně.

V desáté minutě srovnal za domácí Panov, ale vyrovnaný stav vydržel jen 55 vteřin. Po asistencích Novotného a Oystricka se prosadil kanadský útočník Christensen a hosté vedli 2:1. Do konce první části ale dokázal Čeljabinsk srovnat. Nepřesnou rozehrávku Pöpperleho využil k vyrovnávacímu gólu Andrej Kosticyn, posila domácích z Nashvillu.

Ve druhé třetině hosté prohospodařili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a ve 40. minutě dokonce v oslabení vstřelil vedoucí a zároveň i vítězný gól Antipov. V závěrečné čísti se prosadili ještě domácí Jakucenja a při dvojnásobné přesilovce Bulis a Lev Praha prohrál na ledě Čeljabinsku 2:5.

11. kolo KHL:
Traktor Čeljabinsk - HC Lev Praha 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Panov (Antipov), 17. A. Kosticyn, 40. Antipov (Suglobov), 50. Jakucenja, 55. Bulis (Kuzněcov, Quint) - 5. Řepík (Surový, Karamnov), 11. Christensen (Oystrick, Novotný)
Rozhodčí: Kadyrov, Cypljakov - Parfjonov, Sysjev
Vyloučení: 3:7, využití: 1:0, v oslabení: 1:0
Diváci: 7000
Čeljabinsk: Garnett - Quint, Rjabykin, Bělov, Vasilčenko, Katičev, Razin, Šinin, Nestěrov - Kuzněcov, Bulis, Čistov - A. Kosticyn, Kontiola, Jakucenja - Panov, Antipov, Suglobov - Karpov, Popov, Glinkin
Lev: Pöpperle - Němec, Sersen, Mikuš, Oystrick, Porseland, Picard - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Vrána, Surový - Jaroslav Svoboda, Karamnov, Cingel

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít