Lev Praha prohrál poosmé v řadě. Tentokrát v prodloužení 2:3

Hokejisté pražského Lva stále nemůžou nalézt formu ze začátku sezony. Nováček KHL vedl v Holešovicích nad Novokuzněckem už dva nula, ale hosté ve druhé třetině stav srovnali a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Metallurg Metljuk.

Brankář Novokuzněcku Alexandr Lazušin (vpravo) vychytal Michala Řepíka z týmu Lev Praha při trestném střílení | Zdroj: ČTK

Domácí diváky rozjásal už v páté minutě Marcel Hossa. Do protiútoku se vydal se Surovým, který Hossovi poslal přesnou přihrávku před bránu a ten neměl se zakončením problém. Do konce první části se ještě prosadil Chára, který dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a pražský Lev šel do šaten s vedením 2:0.

Metallurg Novokuzněck se dostal ve druhé části do zajímavější příležitosti až ve 27. minutě, ale hned to byla situace gólová. Prosadil se Jefimov. Ve 38. minutě se po nepřehledné situaci před brankou domácích prosadil Robitaille, který srovnal na 2:2.

Třetí třetina branku nepřinesla a v prodloužení rozhodl o vítězství pro Novokuzněck Metljuk, když si jeho nahození srazil do vlastní sítě Novotný.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Metallurg Novokuzněck 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Hossa (Surový), 18. Chára (Němec, Vrána) - 26. Jefimov (Mereskin, Lazarev), 39. Robitaille (Metljuk, Kagarlickij), 62. Metljuk
Rozhodčí: Dějev, Karabanov - Michajevič, Něstěrov
Vyloučení: 7:1, využití: 0:2
Diváci: 5012
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Krejčík, Chára, Hunkes, Sersen, od 25. navíc Porseland - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Bartečko - Birner, J. Svoboda, Sekáč
Novokuzněck: Sexsmith (18. Lazušin) - Megalinskij, Metljuk, Kuklev, Romanov, Sopel, Arzamascev, Kapotov, Grišin - Islamov, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Nazarov, Turukin, Simon

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít