Lev Praha prošel licenčním řízením jako ostatní nováčci, brání tým jeho zástupce

Slováci se bouří, že hokejový Lev zanechal v Popradu dluhy a přestěhoval se do Prahy. Pražský Lev tvrdí, že s tím popradským nemá nic společného. Nemůže se ale za rok podobná situace opakovat i v českém prostředí?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči týmu Kontinentální hokejové ligy (KHL) Lev Praha absolvovali 23. července část přípavy na hřišti u Svijanské arény v Liberci | Zdroj: ČTK

Lev Praha vstoupí ve čtvrtek večer do Kontinentální hokejové ligy. Věří, že mu v utkání s Dinamem Riga bude fandit téměř zaplněná hala. Diváků ale mohlo být daleko více.

„Hodně lidí by tomu týmu přálo všechno dobré i v Praze, kam by dorazili i fanoušci ze Slovenska. Klub měl v Popradu desetitisíce fanoušků, kteří ale kvůli této situaci nemají ke klubu žádný vztah,“ říká Alexander Máteffy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do nového ročníku KHL vstoupí i nováček Lev Praha

On i další popradští fandové jsou rozhořčeni způsobem, jakým Lev na Slovensku skončil. Klub totiž za sebou nechal dluhy ve výši takřka dvou milionů eur a podle nich se pod stejným vedením přestěhoval do Prahy.

„Tomu nasvědčuje i komunikace s KHL. Vysloveně pana Musila žádali o dokladování ukončení minulé sezony. Evidentně to dokladovat nemohl, když tam ty dluhy zůstaly. Teď se pan Musil tváří jako majitel klubu, který s tím nemá nic společného, takže tam je hodně otázek, na které potřebujeme odpovědět,“ pokračuje Máteffy, kterému dluží popradský Lev 145 tisíc eur.

Máteffy se tak domníval, že po Lvu Praha bude vedení KHL požadovat doložení bezdlužnosti. „Vedení KHL reagovalo směrem do médií, nereagovalo směrem na nás, protože my jsme si prošli stejný licenčním řízením jako Doněck nebo Slovan Bratislava, jsme stejný nováček jako tyto dva týmy,“ vysvětluje zástupce pražského Lva Jan Rachota, že pražský klub je zcela nový a musel si projít přijímacím řízením, tudíž se Lvem Poprad nemá legislativně nic společného.

Obavy ze stejných chyb

Rozhodnutí o tom, kdo má pravdu, ponechme na soudu. Škarohlídi už ale nyní předpovídají, že příští rok vznikne například Lev Vídeň a po tom pražském zbudou dluhy stejně, jako tomu bylo v Popradu.

„Já se toho nebojím, tenhle klub na mě nepůsobí tak, že by měl zkrachovat nebo udělat nějaký problém, ale samozřejmě kdyby se něco takového stalo, tak by se postupovalo naprosto standardními postupy jako v případě každého jiného klubu, takže to není nic, na co by někdo nebyl připraven,“ říká prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme