Lev Praha si v KHL připsal šestou výhru v řadě a premiérovou nad Novosibirskem

Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Sibir Novosobirsk 3:1 a vyhráli pošesté za sebou. Z posledních jedenácti zápasů šli z ledu jako vítězové podesáté. Dvěma góly se na tom podílel švédský útočník Martin Thörnberg, třetí branku přidal Jiří Novotný. Pražský celek poprvé v historii nad dnešním soupeřem vyhrál, navíc poprvé ani jednou v sérii domácích utkání neprohrál.

Utkání Kontinentální hokejové ligy Lev Praha - Novosibirsk hrané 19. ledna v Praze. Hráči Lva se radují z vítězství. | Zdroj: ČTK

Lev vstoupil do svého posledního domácího zápasu před olympijskou přestávkou aktivně a již ve 4. minutě se dostal do vedení. Pozici nejlepšího střelce Pražanů potvrdil Švéd Thörnberg, který přesnou střelou překonal brankáře Bespalova a připsal si čtrnáctý gól v sezoně.

Na druhý gól si museli diváci v Tipsport areně počkat až do druhé třetiny a k jejich radosti jej vstřelili domácí po osmnácti sekundách druhé dvacetiminutovky, kdy zvýšil na 2:0 kapitán Novotný.

Další šance na zvýšení náskoku ale domácí nevyužili a hosté, v sestavě s nedávnou posilou z Třince obráncem Hrabalem, je za to potrestali. Ve 37. minutě snížil v přesilové hře Kugryšev, který za Vehanenova záda pohotově dorazil střelu Kutuzova.

Čtyři minut před koncem domácím zatrnulo, když se hráči Sibiru již radovali z vyrovnaní. Rozhodčí ale gól neuznali, protože dříve přerušili hru zřejmě kvůli postavení hráče v brankovišti. Duel definitivně rozhodl v poslední minutě při power play soupeře Thörnberg.

Lev teď čeká série čtyř zápasů na kluzištích soupeřů, nejprve se představí ve středu v Nižném Novgorodu.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Sibir Novosibirsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Thörnberg (Němec), 21. Novotný (Azevedo), 60. Thörnberg (Zackrisson) - 37. Kugryšev (Kutuzov, Kopejkin). Rozhodčí: Gusev, Kiseljov - Balodis, Meňšich. Vyloučení: 6:6, navíc Kugryšev 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5516.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Vrána, Zackrisson - Řepík, Kapanen, Ridderwall - Matai, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen
Sibir Novosibirsk: Bespalov - Lekomcev, Ožiganov, Martynov, Kutuzov, Hrabal, Plechanov, Karavajev - Monja, Lehterä, Enlund - Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin - Nestěrov, Ignatuškin, Karamnov - Sannikov, Gubin, Šumakov - Romanov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít