Liberec je v čele extraligy, vzhůru šplhá Sparta

Předehrávka 12. kola pomohla hokejistům Liberce k vyhoupnutí se do čela Tipsport extraligy. Severočeši deklasovali Kladno 6:0. Na programu byly i dvě dohrávky. V rámci 1. kola zdolal Litvínov Karlovy Vary 4:3 v prodloužení a v rámci 6. kola porazila Sparta Vítkovice 4:2.

Sparťan Yorick Treille se raduje z gólu

Sparťan Yorick Treille se raduje z gólu | Zdroj: ČTK

Liberec táhnul za vítězstvím znovu kapitán Petr Nedvěd. Proti Kladnu zaznamenal dva góly (z toho jeden z trestného střílení) a jednu asistenci. Velký podíl na úspěchu Bílých Tygrů má i brankář Marek Pinc, jenž se letos blýsknul už druhou vychytanou nulou.

Sparta je v tabulce rázem čtvrtá a není to proto, že by měla odehráno o zápas navíc. Pražané naopak doháněli manko způsobené svým přípravným duelem s New York Rangers. Vítězství proti Vítkovicím může Spartu hřát o to víc, že jím přerušila pětizápasovou sérii porážek s tímto soupeřem. Hostům nestačily ani dvě branky Jiřího Burgra.

V souboji dvou celků, kterým se v poslední době nedaří, měl navrch Litvínov, jehož pět utkání dlouhá šňůra proher je tak minulostí. Karlovy Vary se díky získanému bodu dostaly z posledního místa před Mladou Boleslav. Dva góly Severočechů, včetně toho vítězného v prodloužení, vstřelil kapitán Martin Ručinský.

Dohrávka 1. kola: HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0).
Dohrávka 6. kola: HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).
Předehrávka 12. kola: Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 6:0 (2:0, 3:0, 1:0).

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít