Liberec je ve finále extraligy, postoupil poprvé v historii

Bílí Tygři z Liberce postoupili do finále hokejové extraligy. Svůj první postup do boje o český hokejový titul mohou slavit cestou z Mladé Boleslavi, na jejímž ledě vyhráli i čtvrtý zápas semifinálové série. O výsledku 5:2 rozhodly tři přesilovkové góly Severočechů. Soupeře Liberce určí souboj mezi Plzní a Spartou.

Hokejisté Liberce (ilustrační fotografie)

Hokejisté Liberce (ilustrační fotografie) | Zdroj: ČTK

Liberec ve své patnácté extraligové sezoně postoupil do boje o titul. V semifinále byl už pětkrát, při šestém pokusu si do play-off Bílí Tygři přenesli formu ze základní části. Ve vyřazovacích bojích vyhráli všech 8 zápasů. Po vyřazení Chomutova porazili 4:0 na zápasy i Mladou Boleslav.

Stredočeši po první třetině čtvrtého zápasu vedli, když libereckou chybu ve středním pásmu potrestal Dominik Pacovský. Po změně stran ale přesilovku využil Michal Řepík a o chvíli později otočil skóre po tlaku Liberce a třech dorážkách Ondřej Vitásek.

Důležitost přesilových her v celé sérii ukázal závěr druhé třetiny. Nejdřív na 2:2 vyrovnal tečí před brankou Matěj Stříteský. Pak byl ale vyloučen i Středočech Martin Rýgl a Michal Bulíř přesnou do pravého horního rohu opět získal Bílým Tygrům vedení.

Boleslavské šance na zvrat zápasu držel ve třetí části několika jistými zákroky gólman David Rittich, uškodil jim naopak Jiří Kučný, který byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen na pět minut.

Zákrok na Řepíka potrestal v početní výhodě Martin Bakoš další přesnou střelou pod břevno. Tři sekundy před koncem ukončil sérii střelou do prázdné branky Petr Jelínek.

O finálovém soupeři Liberce se rozhodne v sérii mezi Spartou a Plzní. Po čtyřech zápasech je stav nerozhodný 2:2. Pátý zápas je na programu zítra v pražské Libni.

Ve třetím kole baráže se poprvé radoval z výhry hostující tým. Slavia v Jihlavě čtyřikrát prohrávala, ale čtyřikrát dokázala vyrovnat a v samostatných nájezdech rozhodl Jakub Šafránek o druhém bodu pro Pražany.

Ve druhém zápase porazily Karlovy Vary Litvínov 3:2 a v tabulce barážové skupiny se s šesti body těsně přiblížili vedoucímu duu Slavia, Verva.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pacovský (M. Látal), 38. Stříteský (L. Pabiška, Bárta) - 25. Řepík (Lakatoš, Vampola), 27. Vitásek (Plutnar, Radivojevič), 40. Bulíř (Valský), 57. Bakoš (Valský, Bulíř), 60. Mojžíš. Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Bláha, Frodl. Vyloučení: 4:6, navíc Kučný (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 3744. Konečný stav série: 0:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít