Liberec nezvládl třetí zápas finále psychicky. To je prostě jejich nátura, myslí si sparťan Polášek

Rekordní návštěva 16 758 diváků viděla včera v O2 areně vítězství Sparty ve třetím finále hokejové extraligy nad Libercem 4:1. Vynaloženého vstupného určitě fanoušci nelitovali, už jen proto, že i když se nehrálo prodloužení, viděli o více než dvě minuty hokeje navíc.

Radost Sparty a smutek Liberce ve třetím utkání finálové série play-off

Radost Sparty a smutek Liberce ve třetím utkání finálové série play-off | Zdroj: ČTK

V čase 37:21 si nešťastně povzdechla sparťanská část publika. Domácí hráli přesilovku pět na tři, Jaroslav Hlinka vystřelil do odkryté branky a liberecký brankář Lašák zasáhl kotouč holí. Rozhodčí rozpažil a gestem naznačil, že situaci přezkoumá u videa. Až za dalších 123 vteřin sudí Hodek gól uznal, kotouč jasně přešel brankovou čáru.

00:00 / 00:00

Spartě pomohla k vítězství ve třetím zápase finále extraligy i dlouhá přesilovková pasáž

„To, že se zopakoval videozáznam a byl z toho gól, nás posílilo a nakoplo,“ liboval si domácí obránce Juraj Mikuš.

Sparta v tu chvíli nejen vedla 2:0, ale rozhodčí vrátili čas do okamžiku Hlinkovi střely. Na trestnou lavici se navíc musel vrátit liberecký Jelínek a Sparta za další 22 vteřin přidala další branku. Zlom dokonal, stále ještě ve znovu vráceném čase, parádním gólem Jan Hlaváč.

„Nechávali se hodně vylučovat a my jsme měli spoustu přesilovek. Ten Hlínův gól, co uznalo až video, potom z přesilovky gól na 3:0 a já jsem pak dával na čtyři. Tahle pasáž, myslím, rozhodla zápas,“ je přesvědčen Jan Hlaváč, který poukázal na nedisciplinovanost libereckých hokejistů, která vedla ke sparťanským přesilovkám, potažmo gólům.

„To je prostě Liberec. Nezvládají být pod tlakem. Ani na ně nemusíte tlačit, oni se vytočí sami. Buď rozhodčím, nebo třeba jen nepovedenou střelou, to je prostě jejich nátura,“ nebere si servítky Adam Polášek.

Pokud tak chce Liberec ve finále v dalších zápasech uspět, musí hráči Bílých Tygrů udržet nervy na uzdě. Příležitost k tomu budou mít už dnes, kdy finálová série pokračuje čtvrtým zápasem znovu v O2 areně od 18 hodin a 20 minut.

Petr Kadeřábek, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít