Liberec potřetí v sezóně podlehl Vítkovicím

V předehrávce 28.kola O2 extraligy podlehli hokejisté Liberce vedoucím Vítkovicím 2:3 po samostatných nájezdech

Brankář Liberce Tero Leinonen

Brankář Liberce Tero Leinonen | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Úvod zápasu patřil Bílím Tygrům. Mírnou převahu a dvě gólové příležitosti však nedokázali využít a tak šli zákonitě do vedení hosté. V 19.minutě se prakticky poprvé usadili na delší čas v útočné třetině a když Stehlík z mezikruží poslal puk pod víko Leinonenovi branky bylo to 0:1.

Z protiútoku však domácí vytěžili vyrovnávací branku. Dušek vlétl do pásma Vítkovic, poslal pas před branku a tam ho bruslí poslal za Štěpánkova záda Bartovič. Rozhodčí ještě nechali přezkoumat video, ale vyrovnání potvrdili -1:1.

Ve druhé části byla k vidění urputná bitva o střední pásmo z několika neproměněnými příležitostmi na obou stranách. Z této tendence vybočila pouze přesilovková akce domácích ze 30.minuty. To Štěpánek neudržel Malkamakiho střelu a Bartovič měl snadnou práci - 2:1.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Aleše Procházky

Třetí třetina patřila spíše hostům, kteří se dostávali častěji do zakončení a svou mírnou převahu korunovali v 53.minutě vyrovnávacím gólem. Jiří Burger vybojoval ve skrumáži po vhazování kotouč, najel si mezi kruhy a nedal Leinonenovi šanci - 2:2.

V prodloužení se naskytla obrovská příležitost ukončit utkání Vítkovicím, když bylo za faul na unikajícího Klimka nařízeno trestné střílení. Jiří Burger ale brankáře Bílých Tygrů nepřekonal a zápas dospěl k samostatným nájezdům. V těch vystřelil bod navíc Vítkovicím právě Jiří Burger.

Branky a nahrávky: 20. Bartovič (Dušek, Víšek), 31. Bartovič (Malkamäki, Hunkes) - 19. Klimek (Stehlík), 53. Burger (Hubáček, Klimek), rozhodující nájezd Burger. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Podkonický (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4592.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít