Liberec rozstřílel Olomouc 6:0, Piráti přehráli Boleslav 3:1

Hokejisté Liberce si udrželi vedoucí postavení v tabulce baráže o extraligu, v domácím utkání rosztříleli prvoligovou Olomouc 6:0, dvě branky si v utkání připsal Bulík. Bílí Tygři vyhráli počtvrté v řadě, naopak Kohouti odcházejí z ledu počtvrté v řadě poraženi. Důležitou výrhu si připsali chomutovští Piráti, kteří zdolali Mladou Boleslav 3:1.

Utkání 7. kola baráže o hokejovou extraligu Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 7. dubna v Chomutově. Roman Němeček (vlevo) a brankář Roman Will z Mladé Boleslavi a Milan Procházka z Chomutova. | Zdroj: ČTK

Liberec mířil za vítězstvím hned od prvních vteřinu utkání a už v čase 1:14 šli Tygři do vedení. Špaček našel ve středním pásmu rozjetého Tomáše Bulíka, který zamířil přesně do šibenice. V 5. minutě už to bylo o dvě branky, Duda přenechal puk rozjetému Nedvědovi, ten zamířil nad lapačku gólmana Halásze a donutil ho zamířit na střídačku.

Jenomže jeho náhradníkovi Kašíkovi se nevedlo lépe, Liberec totiž vzápětí využil i svoji druhou přesilovku, Pospíšilovu od mantinelu odraženou střelu uklidil do olomoucké brány Tomáš Bulík a připsal si druhou branku v utkání.

Domácí se s tříbrankovým náskokem spokojili, ale v herní aktivitě úplně neustali a nadále zaměstnávali Kašíka v olomoucké bráně. V polovině utkání už vedl Liberec 4:0 po zásahu Radka Dudy a ve 34. minutě se ze druhé vlny prosadil Bulíř - 5:0. Konečnou podobu dal výsledku deset minut před koncem zápasu Jan Výtisk. Olomouc se nezmohla ani na čestný úspěch.

Chomutov otočil duel s Boleslaví

Utkání mezi druhým a třetím celkem tabulky začali lépe Středočeši, kteří šli už ve 2. minutě do vedení. Tomanovu dělovku od modré tečoval před Hanuljakem Pitule, napoprvé jen do tyče, ale z dorážky už rozjásal hostující střídačku.

Jenomže pak už stříleli góly jen domácí. Vyrovnání přišlo v 26. minutě duelu, když Sikora poslal do brejku Šagáta, který se trefil přesně pod Willovu vyrážečku. Jen o necelé dvě minuty později otočili Piráti skóre – Důras našel v levém kruhu Sikoru, který nemilosrdně vypálil nechytatelný projektil, proti kterému byl Will bezmocný.

Mladá Boleslav se ještě snažila vykřesat v poslední třetině naději, všichni její střelci si ale vylámali zuby na gólmanu Hanuljakovi, který v závěrečném dějství pokryl všech jejich 14 pokusů. Poslední slovo co se týče skóre tak měli domácí, v 48. minutě mu dal definitivní podobu Lukáš Pulpán.

7. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Bulík (D. Špaček, Derner), 5. Nedvěd (Duda), 7. Bulík (T. Pospíšil, Čakajík), 29. Duda, 34. Bulíř (Kudrna, Štich), 50. Výtisk (T. Pospíšil, Dušek). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 5911.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Štich, Derner, Jánošík, Výtisk, Šimek, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Olomouc: Halász (5. Kašík) - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský, Rašner - Kucharczyk, Kucsera, Selingr - Rác, Kolouch, Vodný - Králík, Řípa, Herman - Diviš, Ministr, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Šagát (Sikora, Důras), 28. Sikora (Důras, Hromas), 48. Pulpán (Sikora) - 2. Pitule (Toman). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4845.
Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Pavlas, J. Stehlík - Jíra, Divíšek, Kubinčák - T. Káňa, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - D. Hruška, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa - Havlíček, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, D. Vrbata, Hrdel - Rys, Pitule, Kafka. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít