Liberec se díky výhře na Slavii 3:1 vrátil do čela tabulky

Třikrát z posledních čtyř domácích zápasů vyšli hokejisté Slavie střelecky naprázdno, v pondělní dohrávce 23. kola Tipsport extraligy sice svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky jeden gól vstřelili, na bodový zisk jim to však nestačilo. Rozjetý Liberec zvítězil ve vysočanské O2 Areně 3:1 a vrátili se na první místo.

Brankář Slavie Dominik Furch inkasuje první gól od Petra Kica z Liberce (vpravo) | Zdroj: ČTK

První část skončila bez branek. V končící 37. minutě už ale gólově udeřilo. Kica našlápl ve středním pásmu a nijak výrazněji neatakován trefil z kruhu pro vhazování nechytatelně pod horní tyčku.

Na začátku třetího dějství sice vyrovnal Roth, vzápětí orazítkoval Vondrka tyčku, jenže v končící 45. minutě se dokázal Dušek zbavit bránícího Alinče a se štěstím propasíroval puk za Furchova záda.

V 54. minutě ujeli v závěru přesilovky Slavie, která byla dnes v početních výhodách zcela neškodná, dva na jednoho Bartovič s Vantuchem, ten už uklízel puk po Bartovičově vyražené střele do odkryté branky, ale domácí gólman máchl lapačkou a udržel Pražany ve hře. Ti nakonec sáhli při snaze o vyrovnání k power play, ale jejich odvahu ztrestal Holub.

23. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Roth (Doležal) - 37. Kica (Bulíř), 45. Dušek (Špaček), 60. Holub.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Krenželok, Sim, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, P. Jelínek, Doležal - T. Svoboda, Alinč, M. Čermák - Micka.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, D. Kajínek, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Dušek, Špaček - Bortňák, Bulíř, Kica.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít