Liberec si na Slavii vynutil sedmý čtvrtfinálový zápas

Hokejisté Liberce dokázali v pražské O2 Aréně vyhrát po samostatných nájezdech nad domácí Slavií a vynutili si tak rozhodující sedmý duel, který se bude hrát ve středu na libereckém ledě.

Liberec-Slavia (ilustr. obr.)

Liberec-Slavia (ilustr. obr.) | Zdroj: ČTK

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Gólový účet zápasu otevřel už ve třetí minutě domácí Sklenář, ale hosté dokázali ještě v první třetině skóre utkání otočit. Nejdříve vyrovnal Petr Nedvěd a Bílé Tygry poslal do vedení Bartovič. V dalších minutách odolávali hosté zejména díky gólmanovi Voškrdovi slávistickému tlaku.

00:00 / 00:00

Utkání Slavie s Libercem sledoval redaktor Radiožurnálu Petr Kadeřábek

Přesto se podařilo domácím ve třetí třetině druhým Sklenářovým gólem vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodloužení, ale ani nastavený čas rozhodnutí nepřinesl. V následujících samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté, kteří Nedvědem a Vakem dvakrát překonali Kopřivu, v červenobílém dresu neuspěli Svoboda ani Vondrka.

V sérii je tak po šesti zápasech vyrovnáno 3:3 a rozhodující duel se bude hrát ve středu Liberci.

Branky a nahrávky: 3. Sklenář (Vondrka), 46. Sklenář (Pospíšil, Kadlec) - 9. P. Nedvěd (Podkonický), 15. Bartovič (P. Nedvěd, Podkonický), rozhodující sam. nájezd P. Nedvěd. Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10, navíc Štich (Liberec) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165. Stav série: 3:3.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, od 21. navíc Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - M. Čermák, Třetina, Sklenář - Jaškin. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Liberec: Vošvrda - Čakajík, Štich, Hunkes, Derner, Holub, Moravec, Trončinský, Ulrych - Bartovič, P. Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, M. Hořava - Klimenta, Špaček, Ondřej - Vantuch, Urban, Bárta. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít