Liberec, Sparta a Litvínov vykročily vítězně do play-off hokejové Ligy mistrů

Hned tři české týmy vyhrály úvodní utkání vyřazovací části hokejové Ligy mistrů. Liberec porazil na domácím ledě Linköpings, Sparta přehrála v O2 aréně Curych a Litvínov dokázal vyhrát ve Vídni. Třinec remizoval s HV 71 a Vítkovice prohrály s Tapparou Tampere.

Útočník Sparty Petr Kumstát se uvolňuje v utkání Ligy mistrů proti Curychu

Útočník Sparty Petr Kumstát se uvolňuje v utkání Ligy mistrů proti Curychu | Zdroj: ČTK

O vítězství finského týmu na vítkovickém ledě rozhodla druhá třetina, ve které padly oba góly. Aalto a Peltola se trefily v rozmezí necelých dvou minut. Druhý gól vstřelil Peltola z trestného střílení.

Všechny góly v Liberci, kde se představil švédský Linköpings, byly k vidění pro změnu v úvodním dějství. A hvězdou první dvacetiminutovky byl domácí útočník Bulíř, který v 15. minutě zkompletoval hattrick. Na konečných 4:1 upravil Řepík.

Vyrovnané utkání odehráli třinečtí Oceláři se švédským týmem HV 71. Domácí dostal do vedení Matuš, ale ještě v první dvacetiminutovce dokázali hosté vyrovnat, když přesilovou hru využil Laine.

V polovině utkání navíc dokonal obrat ve skóre Sundh, ale dvě minuty před druhou sirénou stačil vyrovnat Hrňa. Do konce utkání už žádný gól nepadl a do odvety si tak Třinec poveze remízu 2:2.

Pražská Sparta vedla v O2 aréně nad Curychem ve 26. minutě už 3:0, přesto se nakonec obávala o výsledek. V úvodu třetí třetiny totiž snížil Foulcault na rozdíl jediného gólu, ale víc už pražský tým soupeři nedovolil.

Podobný průběh mělo utkání Litvínova na ledě Vídně. Severočeši vedli po první třetině 4:1. Domácí Capitals ale v závěru druhé třetiny využili přesilovku Rotterem a hned v úvodu třetí části vstřelil kontaktní gól McLean. Vyrovnat už se domácím ale nepodařilo.

Odvety se hrají 6. října a v případě shodných výsledků se prodlužuje.

Liberečtí hokejisté se rdaují z gólu v LIze mistrů. Uprostřed autor hattricku Michal Bulíř. | Foto: ČTK

Play off hokejové Ligy mistrů - 1. kolo, úvodní zápasy:

HC Vítkovice Steel - Tappara Tampere 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Aalto (Savinainen, Kuusela), 26. Peltola z trestného střílení. Rozhodčí: Konc (SR), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4057.

Třinec - HV71 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Matuš, 38. Hrňa (Kreps) - 15. Laine (Hansson), 32. Sundh (Sandberg, Andersson). Rozhodčí: Ansons (Lotyšsko), Šír - Frodl, Ondráček (všichni ČR). Vyloučení: 4:5, navíc Polanský (Třinec) a Abbott (HV71) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2112.

Bílí Tygři Liberec - Linköping HC 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Derner, Vitásek), 7. Bulíř (Šimek), 15. Bulíř, 17. Řepík (Jonák) - 15. Junland (Little, Persson). Rozhodčí: Smetana, Úlehla - Lhotský, Zavřel. Vyloučení: 8:7, navíc Výtisk (Liberec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1993.

HC Sparta Praha - ZSC Curych Lions 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Réway, Přibyl), 25. Buchtele (Réway, Glenn), 27. Glenn (Sabolič, Pech) - 31. Herzog (Ch. Baltisberger, Matthews), 45. Foucault (Keller, Shannon). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Fraňo - Brejcha, Suchánek (všichni ČR). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2893.

Vídeň Capitals - Verva Litvínov 3:4 (1:4, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Grosslercher (Schiechl, Hartl), 40. Rotter (Milam, Iberer), 42. McLean (Dzieduszycki, Milam) - 2. Hanzl (Martynek, Trávníček), 10. Lukeš (Hübl), 19. Jánský (Hübl, Lukeš), 19. Chaloupka (M. Hořava). Rozhodčí: Baluška (SR), Gebei - Nagy (oba Maď.), Smeibidlo (Rak.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 2400.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít