Liberec uspěl v Třinci a jako první tým pokořil hranici 100 bodů

Liberečtí hokejisté zvítězili v předehrávce 45. kola extraligy v Třinci 3:0 a jako první tým v aktuálním ročníku dosáhli na hranici 100 bodů. Hosté vedli od poloviny zápasu gólem Radima Šimka a až v závěrečné dvouminutovce pojistili jejich výhru Lukáš Krenželok s Brankem Radivojevičem. Brankář Marek Schwarz uhájil poprvé v sezoně čisté konto.

Hokejisté Liberce navýšili svůj náskok na druhou Spartu na dvanáct bodů

Hokejisté Liberce navýšili svůj náskok na druhou Spartu na dvanáct bodů | Zdroj: ČTK

Vedoucí tým extraligy má před středečním programem už dvanáctibodový náskok na druhou Spartu a navíc zůstává ve hře o útok na absolutní rekord základní části, který ziskem 111 bodů z ročníku 2002/2003 drží Pardubice.

Lídr přijel do Slezska bez reprezentanta Birnera a od počátku se dostal do defenzivy. Třinec hrál sice s akcentem na zajištěnou obranu, ale současně si větší útočnou aktivitou říkal o vedoucí branku.

Rufer v šesté minutě vypálil z otočky vedle a vyloženou šanci Svačiny ve 14. minutě betonem zlikvidoval Schwarz.

Na libereckém gólmanovi ležela hlavní tíha i ve druhé periodě. Kopecký se v ní už po několika vteřinách řítil na Schwarze úplně sám, ale s pokusem o kličku nepochodil. A stejně dopadl i Dravecký, který se ve 26. minutě pokusil Schwarze přelstít blafákem na bekhendovou stranu.

Druhý nejlepší extraligový útok se proti organizované hře Ocelářů téměř polovinu zápasu nedokázal prosadit. Až ve 28. minutě po odražené střele Dernera zívala na Vlacha skoro prázdná branka, ale jeho bekhendovou dorážku Hrubec bravurně chytil do lapačky.

I z minima možností ale Severočeši na rozdíl od domácích dokázali udeřit a v 30. minutě prošlo za Hrubce, který vůbec nic neviděl, Šimkovo nahození od modré čáry.

Jestliže Liberec letos triumfuje zejména skvělou ofenzivou, Třinec dnes umořil vynikající gólman Schwarz, který v úvodu třetí části lapil i přesilovkovou dorážku Kopeckého.

Každá nevyužitá šance domácí v přísně takticky vedené bitvě musela mrzet dvojnásob, Liberec je totiž v závěru už skoro k ničemu nepustil.

Napnuté nervy na obou stranách povolil až druhý gól, který dal 114 sekund před koncem po třinecké chybě za brankou švihem Krenželok. A Radivojevič vzápětí při domácí power play skóroval ještě jednou do prázdné branky.

Bílí Tygři Liberec zvítězili v dnešní předehrávce a z ledu HC Oceláři Třinec si vezou vítězství 3:0, svůj letošní bodový...

Posted by Tipsport extraliga on Tuesday, 16 February 2016

Předehrávka 45. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (P. Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Bryška, Skopal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4782.