Liberec vyhrál v hokejové extralize na ledě Pardubic 3:1

Hokejisté Pardubic a Liberce dnes dohrávali na východě Čech 23. kolo Tipsport extraligy. Severočechům se proti úřadujícím mistrům v posledních zápasech nedařilo, když prohrálo pět utkání v řadě. Pošeté už se radovali. V Pardubicích vyhráli 2:1.

Brankář Pardubic Vladimír Koutský v utkání proti Liberci

Brankář Pardubic Vladimír Koutský v utkání proti Liberci | Zdroj: ČTK

Jako první se do zajímavé šance dostali ve třetí minutě hosté, když trefil kapitán Bílých tygrů jen beton Vladislava Koutského v brance Pardubic. V 8. minutě už se ale Severočeši radovali, když se po Vantuchově přihrávce dostal do úniku Petr Kica, který se v samostatném nájezdu nemýlil.

Hokejisté Liberce v zápase vůbec nevypadali jako hráči předposeldního celku tabulky a v 18. minutě dokonce zvýšil po nahození od pravého mantinelu tečí Dalibor Bortoňák.

Ve druhé třetině se z gólu radovali i domácí diváci. Tomáš Zohorna vystřelil od modré čáry a skvělou střelou překonal Marka Schwarze. Po druhé třetině byl stav 1:2 z pohledu domácích. Ti se v poslední části ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale deset vteřin před koncem skóroval Petr Nedvěd do prázdné branky.

Dohrávka 23. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. T. Zohorna (Semorád) - 9. Kica (Vantuch, Jánošík), 19. Bortňák (Čakajík), 60. P. Nedvěd
Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Bláha, Kostka
Vyloučení: 5:5, navíc Štich (Liberec) 10 min., bez využití
Diváci: 7842
Pardubice: Koutský - Benák, Staněk, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, Zdráhal - Bartek, Tybor, Rolinek - T. Zohorna, T. Nosek, J. Veselý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Vitásek, Štich, Ulrych - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Filippi, Bortňák, Víšek - Bárta, Kica, Vantuch - Galamboš, Jonák, J. Vlach

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít