Liberec vyhrál ve Zlíně a je v čele extraligy, Pardubicím nepomohla ani výměna trenéra

V 11. kole hokejové extraligy vyhrál Liberec ve Zlíně a dostal se do čela tabulky, naopak zlínští zůstali na posledním místě. Brněnská Kometa si odvezla čtyřgólový debakl z Mladé Boleslavi a Sparta vyhrála v Pardubicích, kterým tak nepomohl ani trenérská rošáda.

Hokejisté Mladé Boleslavi se v utkání s Kometou Brno radovali z gólu hned čtyřikrát | Zdroj: ČTK

Nová trenérská dvojice Král – Zadina si asi svoji premiéru představovala jinak. Domácí sice ve druhé třetině otočili skóre po gólech Sýkory a Starého na 2:1, ale 15 vteřin před koncem druhé části Hlinka vyrovnal.

Stejný hráč hned na začátku třetího dějství poslal Spartu do vedení a pět minut před koncem zápasu zvýšil na konečný rozdíl dvou gólů Hamilton. Pardubice tak nenavázaly na vítězství v Litvínově a v tabulce jsou na 12. místě. Sparta se naopak vítězstvím dotáhla na vedoucí Liberec.

Bílí Tygři se vyhoupli do čela tabulky po tříbodovém vítězství ve Zlíně. Severočeši se v každé z úvodních dvou třetin dokázali gólově prosadit. V 50. minutě vykřesal pro domácí jiskřičku naděje v přesilové hře Kotvan.

Vzápětí navíc neproměnil hostující Valský trestné střílení. Ale Lašák v liberecké brance už neinkasoval a pojistku v podobě třetího gólu dal při power play domácích do prázdné branky Radivojevič.

Úřadující mistři z Litvínova po třech prohrál zabrali v Karlových Varech

Po třech vítězných zápasech okusila hořkost porážky brněnská Kometa. Na ledě Mladé Boleslavi se hosté ani jednou střelecky neprosadili a sami hned čtyřikrát inkasovali.

Chomutov z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát prohrál. V utkání s hradeckým Mountfieldem dostal Piráty do vedení už ve 4. minutě Růžička, ale v závěru druhé části vyrovnal na 1:1 Courchaine.

Nový pardubický trenér Richard Král se z vítězství nad Spartou neradoval | Foto: ČTK

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, i když v závěru hráli chomutovští přesilovou hru. V samostatných nájezdech byli Severočeši nakonec přeci jenom úspěšnější, když vítězný nájezd proměnil Vondrka.

Olomouc v utkání s Vítkovicemi dvakrát vedla, ale hosté dokázali pokaždé vyrovnat. V prodloužení pak vystřelil druhý bod hostujícímu týmu Kovář.

Úřadující mistry z Litvínova zachránil na ledě Karlových Varů útočník Hübl, který dvěma góly otočil nepříznivý vývoj zápasu. Verva se tak mohla po třech prohrách radovat z tříbodového vítězství.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vyrůbalík (Kafka), 57. J. Knotek (Skrbek, Vyrůbalík) - 38. Balán (Burger, P. Zdráhal), 58. Olesz, 62. L. Kovář (P. Zdráhal). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bryška, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4829.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. M. Látal (R. Hruška), 20. Stříteský (D. Výborný, Bárta), 33. L. Pabiška (Jarůšek), 52. Bárta (Jarůšek, Žejdl). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5, navíc V. Němec (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4135.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Kotvan (O. Veselý) - 4. Bakoš (Radivojevič, Bulíř), 28. Vampola, 60. Radivojevič (Šimek). Rozhodčí: Šindler, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Okál - Ševc oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4123.

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. V. Růžička ml. (Rutta, Sklenář), rozhodující sam. nájezd Vondrka - 39. Courchaine (Ihnacak, Červený). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 4788.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Bičánek, Duda), 29. Marosz (T. Rachůnek, Sičák) - 27. M. Hořava (Kubát, Piroš), 34. Hübl (Jánský, Lukeš), 40. Hübl (T. Pavelka). Rozhodčí: Souček, Úlehla - Blümel, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3622.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora, 39. Starý (Marcinko, Kolář) - 17. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 40. J. Hlinka (J. Mikuš), 42. J. Hlinka (Přibyl, Buchtele), 56. Hamilton (Réway). Rozhodčí: Polák, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 8667.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít