Liberečtí hokejisté otočili zápasy v Třinci. Zlínští poslali Litvínov na dno

Hokejovou extraligu vedou i po neúplném 19. kole liberečtí Bílí Tygři, kteří i přes nepříznivý stav dokázali otočit zápas v Třinci. Třetí výhru za sebou si připsal Zlín a odpoutal se od posledního místa tabulky, kde je nyní Litvínov.

Třineckým hokejistům nestačilo k vítězství nad Libercem ani dvoubrankové vedení

Třineckým hokejistům nestačilo k vítězství nad Libercem ani dvoubrankové vedení | Zdroj: ČTK

Úřadující vicemistři z Třince se ani pod vedením dočasných trenérů Reného Muchy a Marka Malíka nesebrali a v dnešním utkání 19. kola doma podlehli Liberci 2:3 v prodloužení.

Domácím nestačilo ani vedení 2:0, Liberec je ve druhé půli utkání předčil po všech stránkách a obrat dokonal v 62. minutě vítězným gólem útočníka Branka Radivojeviče. Liberec bodoval poosmé v řadě a upevnil si prvenství v tabulce.

Hokejisté Chomutova zdolali v 19. kole extraligy Olomouc 2:0 a připsali si druhou výhru z posledních šesti zápasů. Gólman Miroslav Kopřiva podruhé za sebou udržel doma čisté konto a celkově si připsal třetí nulu v sezoně. O branky se postarali David Kämpf a Jan Rutta.

Plzeňští Indiáni porazili v 19. kole extraligy Vítkovice těsně 3:2 a připsali si pátou výhru z posledních šesti zápasů.

Západočeši vedli v úvodu třetí části už 3:0, s Ostravany neztratili doma ani bod posedmé za sebou. Vítězný gól a asistenci si připsal v přesilovce zkušený útočník Ondřej Kratěna, hostům nepomohly ani dva zásahy forvarda Petera Ölveckého.

Zlín vyhrál na ledě Pardubic 3:2 a připsal si třetí výhru za sebou, díky čemuž se odlepili ode dna tabulky, kam se propadl obhájce titulu Litvínov.

Hosté v utkání vždy vedli, ale Dynamo dokázalo dvakrát srovnat. Ve 14. minutě si Zlín dokonce vzal vedení zpět během devíti vteřin. Remízový stav definitivně rozetnul v 56. minutě svou první brankou v extralize Maruna.

Mladá Boleslav porazila Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Na svém kluzišti tak dokázala bodovat i v devátém utkání v sezoně. Rozhodující gól zaznamenal po vyrovnaném průběhu, kdy ani jeden ze soupeřů nevedl v utkání o více než jednu branku, kapitán David Výborný.

19. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Plíhal (Doudera), 23. Nosek (M. Růžička, Linhart) - 38. Krenželok (Bulíř, Valský), 40. J. Vlach (Stránský), 62. Radivojevič (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Čech, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4118.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. R. Hruška (Trončinský), 25. Pacovský (Robar), 51. Jarůšek (L. Pabiška), 64. D. Výborný - 24. Osmík (T. Rohan, Kohout), 31. Gulaši (Vachovec, Duda), 45. Huna (Vachovec, Benák). Rozhodčí: Fraňo, Schukies (Něm.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 3890.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kämpf (R. Veselý), 49. Rutta (Červenka, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc Rašner (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4722.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Johnson (Bližňák, Kratěna), 34. Poletín (J. Jeřábek, J. Sýkora), 41. Kratěna (Johnson, Kadlec) - 44. Ölvecký (Kudělka, Štencel), 50. Ölvecký (Kudělka). Rozhodčí: T. Horák, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4460.

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Šimun (Šeda, Maxwell), 30. P. Sýkora (Tomášek, Čáslava) - 11. Cibák (Urbanec, Marušák), 14. Kotvan (P. Holík), 56. Maruna (Ondráček, Kubiš). Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 8302.