Likvidační zákrok ve finále NHL trestali rozhodčí hned. Dali tak nápovědu všem ostatním

Hokejisté Bostonu deklasovali ve třetím zápase boje o Stanleyův pohár Vancouver 8:1 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Radost z výhry ale Bruins kazila ztráta člena elitní útočné formace Nathana Hortona.

Bostonského hokejistu Hortona museli po zákroku od vancouverského Roma ošetřovat lékaři přímo na ledě | Zdroj: ČTK

Běžela šestá minuta zápasu, když se útočná eskadra Bostonu Lucic, Horton, Krejčí řítila do útočného pásma. Tam už byl s kotoučem na holi Lucic, Horton ho následoval středem kluziště, jen co však přejel modrou čáru poslal ho k zemi Aaron Rome, který zasáhl ramenem Hortonovu hlavu.

Útočník Bostonu zůstal ležet několik minut na ledě a byl ošetřován klubovými lékaři. Následně byl převezen do nemocnice, kde zůstal s otřesem mozku na pozorování.

00:00 / 00:00

Likvidační zákrok ve finále NHL trestali rozhodčí hned. Dali tak 'nápovědu' všem ostatním

„Je velmi těžké se koukat na to, když jeden z vašich hráčů skončí tak, jak skončil. Ale byl to jeden z bodyčeků, které se snaží liga, a celkově v hokeji, eliminovat a odstranit ze hry. Určitě se z toho musí nějak dostat a uvidíme, jak dlouho to bude trvat,“ říkal po utkání kapitán Bruins Zdeno Chára.

Aaron Rome dostal od rozhodčích trest na pět minut plus do konce utkání. Českým příznivcům přitom okamžitě vytane na mysl bratislavské mistrovství světa a souboj české reprezentace s Ruskem, kdy Arťuchin za podobný zákrok na Milana Michálka nepykal ani dvě minuty.

„To je chyba rozhodčích. Kdyby mu rozhodčí dali trest ve hře do konce, tak je pokoj. Ti rozhodčí mu nedali ani dvojku - budeme to hlídat, ještě jeden takový zákrok a vyloučíme do konce utkání,“ rozčiloval se tehdy reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Třetí zápas boje o Stanley Cup by tak mohl sloužit jako instruktážní film pro rozhodčí, které IIHF nominuje na světové šampionáty. NHL totiž znovu ukázala, že trest pro hráče, který svým zákrokem ohrozí zdravý protihráče, přichází okamžitě a ne až když se opakuje.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít