Litvínov dělí dva zápasy od vysněného titulu. Je někde v mlze, kde na něj nevidíme, říká Ručinský

Ve 44 letech udivuje svými výkony hokejovou veřejnost, a pokud se nezraní, nastoupí na domácím světovém šampionátu. Martin Ručinský však má před sebou aktuálně jiný úkol. Na sklonku kariéry by mohl zvednout pohár pro vítěze české extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martrin Ručinský | Foto: Filip Jandourek

„Říkám upřímně, my se o titulu vůbec nebavíme. Přál bych si, aby si byl u naší přípravy, s tímhle se fakt nakládá opatrně. Možná před sezonou jsme si říkali, že se o titul pokusíme, ale pokoušíme se o něj každý rok,“ nenechává se Martin Ručinský omámit myšlenkami na mistrovské oslavy.

„Na titul čekáme 56 let. Několikrát jsme skončili druzí, ale nikdy jsme ho nevyhráli,“ upozorňuje trojnásobný mistr světa, že hokejová bašta z Litvínova ještě nemá titul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhrál Nagano, má tři zlata ze světových šampionátu, ale titul s jeho Litvínovem Martinu Ručinskému chybí

Ručinský zažil finále v roce 1991 proti Jihlavě, tehdy mu to ve dvaceti letech nevyšlo. Během finále o pět let později hrál v NHL, paradoxně má ale přiznaný titul se Vsetínem, za který zkraje sezony odehrál jeden zápas. Teď se Ručinskému a jeho partě fandí i jinde než v Litvínově.

„Byl jsem překvapený, kolik lidí nám fandí mimo Litvínov. Třeba z Prahy, z jižních Čech, z Plzně a z měst, kde mám kamarády, nám chodí esemesky. Jsem jenom rád, kolik lidí nám po celé republice fandí, a doufám, že je nezklameme.“

Svými výkony si Ručinský řekl i o reprezentační dres. V přípravě už nastoupil a Vladimíru Růžičkovi se hodí do kádru.

„Vidím v něm obrovského tahouna a hlavně je výborný do kabiny. Nemáme takového hráče, který by dokázal stmelit tým jako on. Taky je výborný bruslař, má skvělý skluz. Na ledě se nenadře, má silné nohy a bruslí lehce. Všichni by se na něj měli jít podívat, jak se má bruslit,“ chválí kouč Růžička.

A přednosti naganského vítěze a litvínovského odchovance znají i fanoušci žlutočerného týmu.

„Nečekalo se, že bude mít takovou formu. V jeho věku to je neuvěřitelné. Hlavně je ale srdcař a klubista, což se dneska moc nenosí. Jirka Šlégr to samé,“ vyzdvihuje litvínovské ikony fanda Zdeněk.

Jiří Šlégr (vlevo) a Martin Ručinský (vpravo) na ledě s Litvínovem. | Foto: David Kalvas

Když se 44letému Ručinskému sečtou zápasy v NHL, domácí soutěži a reprezentaci, je jejich počet vyšší než 1500. K vysněnému titulu mu chybí dva vyhrané.

„Titul je někde v dáli v mlze, kde na to nevidíme, a ani na nechceme vidět,“ zdůrazňuje Ručinský.

Ke třetímu zápasu finále vyjede Ručinský se svým Litvínovem ve středu v 17.20. Nad Třincem vedou Severočeši 2:0 na zápasy a k výhře je bude jistě motivovat i to, že žádný tým neotočil sérii, když prohrával 0:3.

Radiožurnál z duelu Litvínov-Třinec odvysílá reportážní vstupy. Přímý přenos celého utkání uslyšíte na streamu Český rozhlas Sport, který naladíte digitálně na našem na webu nebo v mobilní aplikaci iRadio.

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme