Litvínov opět vede hokejovou extraligu, Třinec doma prohrál s Kometou

Hokejisté Litvínova znovu vedou hokejovou extraligu. Pomohla jim k tomu domácí výhra nad Vítkovicemi a zaváhání doposud vedoucího Třince, který doma prohrál s rozjetou Kometou Brno. Třetí místo si vítězstvím nad Pardubicemi pojistila pražská Sparta.

Na vítězství Litvínova se gólem podílel i Martin Ručinský

Na vítězství Litvínova se gólem podílel i Martin Ručinský | Zdroj: ČTK

Litvínovská Verva po osmi minutách na domácím ledě prohrávala s Vítkovicemi, když se prosadil třiadvacetiletý útočník Lukáš Kucsera. V prostřední části hry ale během necelých tří minut otočili zápas Jakub Šrámek Martin Ručinský.

Dvoubrankový náskok získal Litvínovu ranou od modré čáry Jiří Zeman na konci 54. minuty. Vítkovický Vladimír Svačina sice po závaru snížil, ale k vyrovnání už se Severomoravané nedostali.

Po vítězství 3:2 má Litvínov 49 bodů a dostal se do čela celé soutěže.

Verva využila domácího zaváhání Třince, který ve své nové aréně prohrál s Brněnskou Kometou. Na branku brněnského Tona z úvodu zápasu odpověděl ve druhé třetině Rufer. V závěru druhé dvacetiminutovky se ale těsně po skončení přesilovky prosadil hostující Vilém Burian a opět získal Kometě vedení.

Rozhodující úder zasadili brněnští hokejisté Ocelářům ve 47. minutě, kdy přečíslení modrých zakončil Jan Hruška gólem na 3:1. Domácí Klepiš sice v přesilovce 5 na 3 snížil, Brno ale vítězství 3:2 ubránilo. Oceláři po prohře spadli na druhé místo, Kometa je po pátém vítězství v řadě čtvrtá.

Pardubice porazili jejich bývalí hráči

Na třetím místě je Sparta, která v domácím prostředí porazila Pardubice především díky hráčům, kteří na východě Čech vyrostli. Do vedení poslal Pražany chytrou tečí kapitán Tomáš Rolinek, který tak oslavil svůj 500. zápas v extralize.

Další bývalý hráč Pardubic v dresu Sparty Jan Buchtele nejprve ve 26. minutě asistoval u Saboličova gólu na 3:2, 6 minut před koncem pak sám uzavřel skóre na konečných 4:2 pro tým z Holešovic.

Královéhradecký Mountfield si v domácí hale přesvědčivě poradil se Slavii. Vedení zařídil Východočechům v úvodu 2. třetiny Mertl, na 2:0 zvýšil v závěru druhého dějství Dej.

Závěrečná dvacetiminutovka se stala domácí exhibicí. Dvakrát se prosadil Rudolf Červený, po jednom gólu přidali i Troliga s Petrem Beránkem a Hradec zvítězil 6:0.

Hradeckým hokejistům se vedlo lépe než fotbalovým kolegům. Slavii porazili o 6 gólů | Foto: ČTK

Plzeňská Škoda porazila v domácí hale Liberec a předskočila svého soupeře v tabulce. Vedení získal Západočechům v 18. minutě Američan Nicholas Johnson a v úvodu druhé třetiny zvýšil na 2:0 Miroslav Indrák.

Bílí Tygři sice dokázali snížit zásluhou Tomáš Urbana, ale vyrovnat nedokázali a v závěrečné hře bez brankáře inkasovali gól na 3:1 z hole Jozefa Baleje.

Zlín se dotahuje

Úřadující mistři ze Zlína začínají z posledního místa tabulky sbírat body. Čtvrtý zisk v řadě zaznamenali na ledě Karlových Varů, kde zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Na předposlední Vítkovice tak Zlín ztrácí už jen 2 body.

Bruslařský klub z Mladé Boleslavi rozhodl o své výhře v souboji nováčků nad Olomoucí už v první třetině. Po 43 sekundách hry se prosadil veterán David Výborný, o 3 minuty později zvyšoval na 2:0 David Hruška a třetí gól vstřelil v šestnácté minutě Radan Lenc.

Další branky padaly až v závěrečné dvacetiminutovce. Matěj Stříteský nejdřív dělovkou od modré čáry zvýšil už na 4:0, až pak Mladá Boleslav polevila a dovolila Paterovi s Hermanem snížit na konečných 4:2.

23. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Šrámek (Trávníček, Zeman), 37. Ručinský (Hübl), 54. Zeman (R. Hanzl, Gerhát) - 9. Kucsera (Štencel), 56. Svačina (Roman). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 5684.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branka a nahrávka: 18. Johnson (Moravčík), 21. Indrák (Mozík), 60. Balej (Mensator) - 26. P. Jelínek (Bartek). Rozhodčí: Lacina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváci: 4051.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) - 1. P. Ton (V. Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. J. Hruška (Vondráček, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4620.

Mountfield Hradec Králové - HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Mertl (P. Beránek, Šimánek), 39. Dej (Kukumberg, Tvrdík), 45. P. Beránek (Vašíček, Mertl), 51. Troliga (Vydarený, Šimánek), 53. Červený (Dej, Kukumberg), 58. Červený (Vašíček, Troliga). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc A. Svoboda (Slavia) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4280.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. D. Výborný (Stříteský, Broš), 4. M. Hruška (Klimenta, Broš), 16. Lenc (Mikulík, D. Výborný), 47. Stříteský (D. Výborný, Mikulík) - 59. Patera (Marosz, Houdek), 60. Herman (Zuzin, Skrbek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:13, navíc R. Dlouhý (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 3790.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Duda (D. Hruška, Bičánek), 45. Balán (D. Hruška, Duda) - 30. J. Svoboda (Valenta, Leška), 48. Holík (Říčka, Roman Vlach), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3233.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Polášek, Réway), 17. Cingel (K. Pilař, Švrček), 26. Sabolič (Pech, Buchtele), 54. Buchtele (Ďaloga) - 11. Ščotka (T. Zohorna, Čáslava), 34. M. Špaček (Starý, Píša). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 6248.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít