Litvínov prohrál se Spartou a přišel o play off

Hokejisté Litvínova definitivně ztratili šanci na postup do play off. Rozhodla o tom jejich prohra na ledě Sparty 2:3 v předehrávce 51. kola Tipsport extraligy.

itvínovský brankář Martin Volke (vlevo) a Mario Bližňák ze Sparty

itvínovský brankář Martin Volke (vlevo) a Mario Bližňák ze Sparty | Zdroj: ČTK

V první třetině jako kdyby nemohla obě mužstva naskočit do správného herního tempa a nepřesná hra příliš vzruchu nepřinesla. S koncem úvodní dvacetiminutovky vyfasoval menší trest domácí Vrstev a po přestávce usedl ještě Ivan Rachůnek. Přesilovku díky Rusinskému Litvínov využil.

I druhá branka padla v přesilovce. Vyloučen byl Ton a Gerhát v následně dostal kotouč za Pöpperleho záda podruhé. I Sparta využila ke snížení početní výhodu a Foster dvě minuty po Gerhátově trefě otevřel střelecký účet Pražanů.

Už po 37 sekundách třetí třetiny musel na trestnou lavici Kubát a Sersen ho vrátil předčasně do hry přesnou ranou pod horní tyčku od modré čáry.

Minutu před koncem si vzal litvínovský kouč Jeřábek oddechový čas, ale jeho vše zhatila chyba Černého, po níž snadno zakončil po Tonově přihrávce Tenkrát.

51. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Foster (Pacovský, Milam), 42. Sersen (Krstev), 60. Tenkrát (Ton) - 22. Ručinský (Jareš, V. Hübl), 33. Gerhát (Jenáček, Kubinčák). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 7441.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít