Litvínov se 'venku' trápí, prohrál i na ledě oslabených Pardubic

Možná už pomalu nazrává čas, aby se hokejisté Litvínova motivovali k lepším výsledkům na soupeřově ledě za pomoci už jednou použitého nápadu: nechat si tváře obrůstat vousem do té doby, než přijde vyhrané utkání venku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Litvínova porazili Liberec | Zdroj: ČTK

Soudě podle včerejší porážky Litvínova v Pardubicích, zatím na tento zlepšovák ještě nedošlo. Třeba brankář Petr Franěk, který trpěl v úterním podvečeru za chybující obranou, nezkouší vypadat jako hladce oholený gentleman.

„Nic to neznamená, mě nijak moc nebaví holení. A za druhé to potom v masce docela kouše. Mám to radši takovéto, nemusím to holit,“ vysvětlil brankář severočeského týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínov se 'venku' trápí, prohrál i v Pardubicích

Ono ale víc než na vousech záleží přece jenom na soupeři. A pardubičtí hráči se včera hodně chtěli zavděčit svým fanouškům a udělat tlustou čáru za sérií čtyř prohraných zápasů, na které se vydatně podepsala i marodka.

„Díky marodce dnes mají kluci prostoru, co nikdy neměli. A ti mladší hráči odvádí dobrý výkony,“ prohlásil pardubický trenér Pavel Hynek. Takže i marodka může přispět k tomu, aby se mladíci, kteří ještě nedávno uctivě sledovali střelecké manévry svých zkušenějších spoluhráčů, najednou ocitli v jiné, náročnější roli.

A přitom například jednadvacetiletý Robert Kousal velmi dobře pamatuje, co měla v popisu práce čtvrtá útočná formace, ve které nastupoval. „Hlavně udělat trochu vítr na ledě, hodně bruslit a nedostávat góly.“

Také další z pardubických mladíků Lukáš Nahodil si je vědom toho, že ve prospěch týmu oslabeného o několik opor a majícího k dispozici jen deset bojeschopných útočníků je třeba udělat víc než kdy předtím.

„Ti kluci jsou zranění, není tady nikdo jiný, kdo by to za ně odehrál. Takže to padá na další hráče, kteří na to čekají. A já doufám, že jsme trenéra nezklamali,“ říkal pardubický útočník.

A v případě Lukáše Nahodila to opravdu nehrozilo. Jakou cenu měl pro něho zápas, ve kterém pomohl k vítězství Pardubic dvěma góly?

„Pro mě osobně strašně velikou! Když si člověk na ledě věří, tak mu vychází skoro všechno. Takže doufám, že to takhle půjde dál, že si budeme věřit všichni a vyhovíme si na ledě,“ nechal se slyšet hráč, který mohl mít v noci na dnešek příjemné hokejové sny.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme