Litvínov trápí nízká produktivita. Začít ale musíme odzadu, upozorňuje trenér

Je to docela obvyklý obrázek provázející většinu utkání hokejové extraligy: jen co se dá časomíra do pohybu, domácí mužstvo začne dobývat soupeřovu branku, zatímco hostující tým sveřepě brání a čeká, až se mu naskytne prostor k rychlému protiúderu. Jenomže v úterní dohrávce druhého kola v Pardubicích se do role dobyvatele zkoušel dostat hostující Litvínov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dohrávka 2. kola hokejové extraligy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 17. září v Pardubicích. Závar před litvínovskou brankou. | Zdroj: ČTK

„A přitom jsme přijeli s taktikou, že budeme perfektně bránit a vyrážet do brejků. Zbytečně jsme ztráceli puky u nich ve třetině, propadali jsme a oni vyráželi do brejků, no prostě úplně obráceně,“ okomentoval včerejší nepovedené vystoupení Litvínova trenér Vladimír Jeřábek.

„Mým cílem je, aby se hrál pěkný hokej, na který by chodili diváci, abychom hráli v klidných vodách a ne pod moc velkým tlakem. Abychom se na play-off dokázali dobře připravit jako v loňské sezoně, kdy se nám to povedlo,“ plánuje na startu sezony výkonný ředitel severočeského klubu Robert Kysela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovští hráči nezlomili střeleckou nemohoucnost z přípravy ani v sezoně, Pardubicím podlehli 0:5

K tomu, aby Litvínov dokázal po vzoru loňské sezony plout v relativně klidných extraligových vodách, je však kromě jiného zapotřebí dávat góly. To se nedařilo ani v Pardubicích, ale ani ve většině přípravných zápasů.

„Naše střelecká bilance byla žalostná a pokračuje to dál.“

Pokud byste však přiložili ucho ke dveřím litvínovské kabiny, neuslyšíte přednášku na téma, jak dávat góly. Z pohledu trenéra Jeřábka je teď úkolem číslo jedna něco úplně jiného.

„Začít se musí vždycky odzadu, udělat maximum pro to, abychom nedostali gól. Nemůžeme dávat branky s tím, že budeme vzadu špatně bránit, špatně pokrývat hráče, nebudeme chodit do ran – a pak si budeme myslet, že vpředu dáme góly.“

Jak daleká bude cesta od teorie k praxi, to ukáže další extraligové kolo hrané v pátek. A samozřejmě se to netýká pouze Litvínova.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme