Litvínov udržel v kádru Trávníčka s Lukešem, Majdan v klubu končí

Hokejisté Litvínova už se pilně chystají na nový extraligový ročník, ve kterém budou obhajovat zlaté medaile. V úspěšném týmu už došlo k několika změnám. Dál mu bude šéfovat kapitán Michal Trávníček, naopak v klubu končí po šesti letech útočník Majdan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Michal Trávníček v Litvínově zůstává | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem rád, že se podařila udržet první formace. Teď se ještě pokusíme udržet tu druhou, ne úplně ve složení, ale aby měla ofenzivní předpoklady,“ věří trenér Radim Rulík. O další tři roky totiž prodloužili smlouvy útočníci Trávníček a Lukeš.

František Lukeš zůstal na severu Čech i přes nabídky jiných klubů. Trenér teď věří i v setrvání Martina Ručinského, naopak se smířil se ztrátou Petružálka. „Petr asi odejde, ale byl bych strašně rád, kdyby to ‚Růča‘ nezabalil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Změny v mistrovském kádru Litvnínova zjistil od trenéra Radima Rulíka reportér ČRo David Kalvas

S Litvínovem už trénuje brankář Jaroslav Janus, brzy se k němu přidá i útočník Adam Chlapík ze Sparty. „První týden začal v Mostě a příští týden začne s námi. Bude bojovat o místo v sestavě, ale může se stát, že část sezony odehraje na farmě,“ neslibuje trenér místo v kádru.

Po šesti letech v Litvínově končí útočník Majdan, vedení se naopak snaží udržet obránce Tomáše Frola.

Na hokejisty už dohlíží nový kondiční trenér Ondřej Ježek. Nahradil Mariána Vodu, který zamířil do Hradce.

„V osobě Michala Peroutky budeme mít chiropraktika i kondičního trenéra v jedné osobě. Ondřej je vyloženě zaměřený na kondiční stránku. Myslíme si, že práce ve dvojici, kdy jeden je i chiropraktik, je cesta k tomu, abychom hráčům dali nejlepší servis,“ věří Radim Rulík.

HC Litvínov | Foto: Český rozhlas

David Kalvas, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme