Litvínov začal po příchodu nových trenérů sbírat vytoužené body

Je to vlastně jen pár dní, co si hokejový Litvínov přizval ku pomoci nové trenéry Rulíka a Hořavu a postavil před ně jasný úkol, co nejdříve se odlepit ode dna extraligové tabulky. Soudě podle minulých tří kol - není to až tak nereálné. Litvínovští hráči si zvykají získávat body a potvrdili to i včerejší domácí výhrou nad Chomutovem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost litvínovských hráčů z úvodní branky zápasu, jejímž autorem byl Viktor Hübl (třetí zleva). | Zdroj: ČTK

"Je nám hrozně. Jsme poslední, prohráli jsme vlastně zápas o šest bodů," smutnil po pátečním utkání chomutovský útočník Marek Sikora. O pár metrů dál, poblíž litvínovské kabiny, naopak převládala optimistická nálada.

"Poprvé v životě jsem zažil situaci, že se vyměnili trenéři. Výborně s námi pracují, do tréninků dávají něco svého a ve hře to je hodně znát," liboval si brankář Pavel Francouz. Že by noví trenéři Rulík a Hořava opravdu dokázali pokropit pokulhávající litvínovský celek živou vodou?

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovu se pod novými trenéry daří

"Nevím, do jaké míry se to dá ovlivnit takhle rychle, ale teď bodujeme. Hraje se hrozně špatně, když osmkrát za sebou prohrajete. Na týmu je obrovská deka a nasazení do hry se špatně dodává. S trenéry ovšem přišel nový impuls a hra vypadá jinak," vysvětluje litvínovský gólman.

Pod takovýto názor se s chutí podepsal také Rostislav Martynek. Útočník, pro kterého se staly gólové trefy v poslední době velmi vzácným kořením. Včera ovšem zase jednou dokázal skórovat a nasměroval domácí k veledůležitému vítězství.

"Potřebovali jsme se odrazit ode dna. Doufám, že už se tam neocitneme a zamíříme do vyšších pater, kde si všichni přejeme, abychom byli," zakončuje litvínovský forvard.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme