Litvínov zdolal Slavii, Sparta padla s Brnem

Hokejisté Sparty poprvé po osmi zápasech v Tipsport extralize prohráli. V duelu 44. kola podlehli na vlastním ledě Kometě Brno 4:5 v prodloužení. Účast v předkole play off se vzdálila pražské Slávii, která prohrála s Litvínovem 1:5. V dalších utkáních porazil Třinec Mladou Boleslav 6:1 a Plzeň České Budějovice 3:2 v prodloužení. Zbývající tři duely rozhodly samostatné nájezdy. Liberec po nich zdolal Karlovy Vary 3:2 Pardubice Zlín 4:3 a Kladno prohrálo s Vítkovicemi 2:3.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 v prodloužení (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)

Hosté Sparťany zaskočili rychlým nástupem, naopak domácím se téměř tradičně mdlý začátek málem vymstil. Jenže ve druhé třetině Sparta otočila skóre a nakonec Brno muselo vyrovnat, aby získalo další body v boji o play off. Ranou od modré jim jeden navíc zajistil třetím gólem v duelu Erat.

Branky a nahrávky: 13. Pacovský (Philipp, I. Rachůnek), 27. Pacovský (Philipp, Sersen), 30. Tenkrát (Ton, Philipp), 30. Ton (Bližňák) - 4. Erat (Petrovický, M. Hruška), 16. Holec (Vašíček, H. Zohorna), 24. M. Hruška (Petrovický), 47. Erat (Žižka), 63. Erat (T. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:3, navíc Ton (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6352.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Karlovarští v boji o vyhnutí se baráži úspěšně vzdorovali domácím, kteří ve druhé polovině soutěže patří mezi nejslabší celky. Přesto se Liberci povedlo dvakrát vyrovnat a v nájezdech rozhodl.

Branky a nahrávky: 30. P. Nedvěd (Bulíř), 47. Čakajík (P. Nedvěd, Dušek), rozhodující nájezd Vak - 10. Kuběna (Dej), 35. Lučka (Košťál). Rozhodčí: Homola, Šír - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Bulíř a Bartovič (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. V oslabení 0:1. Diváci: 4911.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Za stavu 5:0 hosté po třech rychlých gólech střídali brankáře, ovšem zřejmě ne s vidinou, že by jim to nějak pomohlo otočit vývoj duelu. Přesilovkové snížení Bahenského totiž bylo dočasné, za půl minuty byl rozdíl opět pětigólový a v závěru si diváci vychutnávali po dlouhé době vysoké vítězství úřadujícího mistra.

Branky a nahrávky: 4. Varaďa (Klimenta, Bonk), 22. Richter (Orsava, Adamský), 26. Bonk (M. Hořava, Zíb), 27. Orsava (Polanský), 28. Klimenta (Varaďa), 46. Klimenta (Zíb, Varaďa) - 46. Bahenský (Cetkovský). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 2560.

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Plzenští opět podlehli uspokojení z rychlého vedení a České Budějovice nakonec zvládli ve třetí třetině vyrovnat. Rozuzlení mělo punc bratrovraždy, to když útočník Plzně Jan Kovář dal gól svému bratrovi, brankáři Českých Budějovic Jakubu Kovářovi.

Branky a nahrávky: 5. Stránský (M. Straka, St. Pierre), 15. Duda (Kaberle, Jan Kovář), 63. Jan Kovář (Vykoukal) - 16. Langhammer, 52. Červený (Kuchejda, Burian). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:7, navíc Petruška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6265.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Oba celky potřebovaly v boji o play off maximální bodový zisk, ovšem jak ho docílit věděli jen hosté. Využili rovnou polovinu svých přesilových her a přestože Vondrka v úvodu třetí třetiny snížil, domácím to nepomohlo. Pokud se slavia do play off nedostane, měla by pravděpodobně hrát své domácí zápasy v Edenu.

Branky a nahrávky: 41. Vondrka (Roth) - 7. Hujsa (Frolík), 9. V. Hübl (F. Lukeš), 30. Ručinský (V. Hübl, Kubát), 52. Ručinský (F. Lukeš, V. Hübl), 54. Hanzl (Jenáček, F. Lukeš). Rozhodčí: Minář, Polák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:4. Diváci: 4369.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Polovinu duelu to vypadalo, že zlínská obrana a nemohoucnost dát více než dva góly na zápas bude mít navrch před pardubickou produktivitou. Ovšem Kolářové zajistili pardubickou produktivitu a zábavu pro opět velmi dobře zaplněnou halu.

Branky a nahrávky: 31. Kolář II (Kolář I, Starý), 45. Kolář I (Koukal), 49. Kolář I (Koukal, Píša), rozhodující nájezd Kolář I - 17. Ondráček (Tvrdík), 22. Důras (Čajánek, O. Veselý), 51. Leška (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 7695.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)

Vysoké kladenské vedení se v poslední třetině rozplynulo a zejména na uzdraveného Viktora Ujčíka nebudou Středočeši příliš dobře vzpomínat. Hostům totiž v nájezdech přibalil na cestu ještě jeden bod k dobru.

Branky a nahrávky: 14. Posmyk (Bicek), 15. Piskáček (Hluchý, Kafka), 22. Lepine (Dragoun, Kalla) - 45. Burger (J. Káňa, Ovčačík), 49. Ujčík (Burger), 51. J. Káňa (Burger, Ujčík), rozhodující nájezd Ujčík. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2693.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít