Litvínov zvítězil na ledě Mladé Boleslavi a je sedmý

Hokejisté Litvínova zvítězili v 21. kole O2 extraligy v Mladé Boleslavi 5:3. V čase 10:30 první třetiny přitom vedli domácí už 3:0. Severočeši se tak dostali v tabulce soutěže na sedmé místo, o bod před osmou Boleslav.

Litvínovská radost

BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)

Litvínovský ofenzivní styl v úvodu zápasu úspěch neslavil. Nejprve se při přesilové hře trefil Pabiška a rychlé vedení 3:0 pojistili v rozmezí půl minuty Boháč s Jirušem. Že v hokeji nestačí hrát jen 11 minut ukázala domácím už následující situace.

Při ní sekal zkušený Reichel, byl vyloučen, ale laxní rozehrávku mladoboleslavských vystihl a následně i potrestal Černý.

00:00 / 00:00

Utkání MBO - LIT jak ho viděl reportér Pavel Petr

Druhou třetinu začali domácí opět aktivně, k dobru měli navíc vyloučení litvínovského Vopata. Jenže nevyužili a hosté opět snížili. Po dlouhé souhře se k puku dostal Pilař a zblízka trefil.

To domácího brankáře rozčílilo, jel protestovat k rozhodčím a dostal osobní trest. Zřejmě nesoustředěný Schwarz tak za minutu znovu kapituloval, když neudržel střelu Černého a Trávníček vyrovnal.

Mladé Boleslavi nepomohl ani oddechový čas, opět nezužitkovala početní výhodu a naopak byl za hákování vyloučen Jiruš. Severočeši nepotřebovali na využití ani minutu, další úspěšnou dorážku předvedl Hübl.

To bylo ale od Litvínova vše, domácí bruslařský klub chtěl za každou cenu vyrovnat, ale troskotal na výtečném brankáři Hüblovi a vlastní nemohoucnosti. Ideální možnost dostali domácí v 56. minutě, kdy hráli minutu a 9 sekund přesilovku 5 na 3.

Znovu ale nevyužili a nepomohla jim ani hra bez brankáře, kdy vítězství hostů po další chybě Bruslařského klubu podtrhl Lukeš.

Branky a nahrávky: 4. Pabiška (J. Kasík, Král), 10. Boháč (Nouza), 11. Jiruš (Šagát) - 13. J. Černý (Jenáček), 26. Pilař (Jánský, Reichel), 27. Trávníček (J. Černý), 32. V. Hübl (Švarný, Skuhrovec), 60. Lukeš. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9, navíc Schwarz (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3820.